Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitológiai lények verseny?

Mitológiai lények verseny?

Figyelt kérdés

Verseny! Ki tud több mitológiai lényt felsorolni? Görög, római, germán, skandináv,norvég, finn, stb. mindegy, a mennyiség a lényeg.

(beszállok majd én is, ha lesz elég beküldő)


2010. aug. 18. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Komolyan interneten keresztül teszel fel egy ilyen kérdést?

Gyakorlatilag senki nem fog pusztán saját kútfőből dolgozni, hanem izzítja a Google-t rendesen.

2010. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Csak itt, csak most, csak neked! Fáradt vagyok és álmos, de a te kedvedért szórok ide néhányat fejből.


lidérc, lidérccsirke, kiméra, szfinx, griff, kentaur, Pegazus, sárkány, Loch Ness-i szörny, chupacabra, Nagylábó, yeti, faun (szatír), nimfa, tündér, sellő, manó, kobold, molyember, arasznyi emberke, küklopsz, óriás, banya, egyszarvú, háromfejű kutya, kitsune (róka), tanuki (nyestkutya), youkai, kilin, behemót, krák, tollas kígyó, főnix, baziliszkusz.

2010. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Elsőnek! na és?:)

Annál jobb nekem:D

Amúgy ügyes volt a második. De én még mindig többet tudok.:)

Várom a következő jelöltet!

2010. aug. 19. 07:55
 4/17 anonim ***** válasza:

De ugye azok tényleg mitológiai lények, nem ilyenek, mint amiket South Park készítői találtak ki?


Én csak egyet mondok, a szárnyas malac, ami nemcsak a magyar költészetben, hanem külföldi irodalomban és képzőművészetben is megjelent.

2010. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kihagytam a szárnyas macskát, a vámpírt, a farkasembert, a minotauruszt, a törpéket.

Az elfek nem számítanak mitológiai lénynek, mert azokat Tolkien találta ki.


Mittomén, ööö... Anubisz, Ozirisz, de ők istenek. Olyat akarok mondani, amik nem istenek. Hárpia például. Vagy a Fülemüle Zsivány. Többet nem tudok csalás nélkül.

2010. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na jó, bevallom, mostmár én sem tudnék többet mondani.

Elég részletes a tudásod, gratulálok hozzá.

Ha valakinek eszébe jut még valami, nyugoidtan írja:)

2010. aug. 19. 12:38
 7/17 anonim ***** válasza:

12:30

Az elfeket nem Tolkien találta ki. Valóban mitológiai lények. A germán mitológiában találhatók meg.

2010. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Égyébként érdekes, hogy a keresztény mitológiához még senki nem nyúlt, pedig rengeteg alak szerepel abban is:

Isten, Sátán, szeráfok, kerubok, trónusok, arkangyalok, őrzőangyalok.


Nem értem miért képez mindig egy külön kategóriát a keresztény mitológia.


Egyébként akkor már bővítsük a germán mitológiai alakokat is, a teljesség igénye nélkül, fejből:

Midgrad kígyó, Slejpnir, Ász istenek, Ván istenek, Fehnrir, Ratatosk, Nidhogg

2010. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem isteneket nem kéne írni. Itt a kérdező szerintem az isteneknél alacsonyabb rendű lényekre gondolt.
2010. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

15:44

Pedig azok is szerves részei a mitológiáknak. Elég nehéz lenne például a görög mitológiáról beszélni, ha kihagyjuk őket. A titánok például az istenek második generációja. A küklopszok az istenek fiai. A nimfák az istenek lányai.

2010. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!