Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miben nyílvánul meg, hogy...

Miben nyílvánul meg, hogy nincs ma a magyarokban magyarásgtudat?

Figyelt kérdés

A média egyből kapva kap azon, és kihangsúlyozza, ha valami híresség akár legkisebb részben is magyar származású. A legsemmitmondóbb versenyeket elért magyar sikerekről is rendszeresen hallok. Hasonló módon szinte megdönthetelen igazságnak számít, hogy a magyar nők a legszebbek, ami persze a magyar nyelvre is igaz. Arról nem is beszélve, hogy állítólag "szinte mindent" mi találtunk fel. De a sort még hosszan folytathatnám.

Akkor végül is miben nyílvánul ez meg?


2010. aug. 14. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Úgy érzem ezzel akaratlanul is, de tüzet szítasz.

Mindjárt jönnek majd a mai "nagy magyarok", akik kikötik majd, hogy itthon minden a cigányságnak kedvez, mindenki majmolja az Eu-t, Amerikát és a zsidó tökét, nem dívik manapság a kereszténység, és nem akarja mindenki visszakapni a Trianonkor elvett területeket.


Mielőtt megékeznének ezen szakértők, elmondanám az én véleményem. Szerintem a magyarságtudat hiányát inkább arra alapozzék, hogy az ország nem túl rózsás gazdasági helyzete miatt sokan sóvárognak a tehetősebb országokbeli színvonal után.

Igazából erre fogják a dolgot, pedig ez még nem a magyarságtudat hiánya, inkább az, hogy a nagy vágyakozásban megfeledkeznek Magyarország értékeiről.

2010. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__1087..


Az első oldal végén kibontakozó vitát ajánlom figyelmedbe.

2010. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

nos,igazad van sztem,a magyarságtudat semmiben nem nyilvánul meg szinte,csak "hungarista vagyok,én vagyok a legjobb,minden magyar találmány,minden nyelv a magyarból ered,stb...

szép eszmék ezek,csak egy dolgot felejtünk el:ÖSSZETARTANI.a zsidók összetartanak, a cigányok összetartanak.mi magyarok nem.nekünk a hülyeséggel kell foglalkozni,széthúzni egymást,politizálni állandóan,mindenkit szidni,mert ugye ettől meg fog változni a helyzetünk...

amíg olyan emberekkel vagyok körülvéve akik ki akarnak túrni a munkahelyemről,le akarnak húzni,mindent szétdobálnak az utcán,vandálkodnak,gyűlölködnek egymásra,addig különösképpen nem tudom miért kéne hangoztatnom,hogy übermagyar vagyok.amugy magyarországot nagyon szeretem szerintem szép ország,semmi baj nincs vele.

2010. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Na már megint előjöttek e liberális ivadékok akik osztják az észt gyalázzák a nemzetett.Ő miattuk tartunk itt ahol.
2010. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

na igen úgy érzem ebből tényleg vita lesz,úgyhogy annyit mondok csak aki akarja,gondolja át amit írtam,szerintem elég valós képet festettem le a helyzetről.vagy oldja meg a dolgokat ökölrázással,vagy ahogy akarja.

vitázni nem szeretnék úgyhogy kiszállok a játékból.

2010. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Abban ,hogy divat mocskolni mindent ami magyar...mégha jók is vagyunk valamiben,akkor is a többség nyafog,hogy "ne légy soviniszta",meg ilyenek....
2010. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nahát, egyből le lettem pontozva, mert közöltem, hogy szerintem a magyarságtudat hiánya az, amikor elfeledkezünk országunk értékeiről.


A kedves lepontozóknak üzenném, hogy ha nem tetszik a véleményem ( amit márpedig jogom van alkotni), akkor lehetőség szerint ne egyből a százalékom húzza le, mint egy duzzogó óvodás, hanem ossza meg velem,ő miképp véli a dolgot és miért nem ért egyet a nézeteimmel.

Mi magyarok, tartsunk össze a nemzetről szóló vitákban.

2010. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 17:23

És te még magyarnak mered magad nevezni?SZÉGYEN VAGY!

2010. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

18:50


Miért, miben látod te az én magyartalanságomat?

2010. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

OK, hogy egyik oldalon ott all az a csoport, aki meg eleteben nem volt kulfoldon, de mondja, hogy a magyarok a legmuveltebbek, legszebbek es Budapest a legszebb varos, viszont a masik oldalon szinten ott van egy jelentos reteg, ami mindent leszol, ami magyar.


Nekem kulfoldi a ferjem es azt gondolja, hogy a magyarok egy resze nagyon nacionalista. Kulfoldinek igy nez ki. A masik fele meg szegyenli a magyarsagat es mumajerkedik. Szoval ket oldala van...es valahol az igazsag a 2 kozott van, mert nem helyes a teljes pozitiv elfogultsag, de a negativ sem.

2010. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!