Feminista világban élünk?
Kezdek egyre jobban rádöbbenni, hogy az a bizonyos nemek közti egyenlőségi inga átbillent a női oldalra. Egy jó ideig a férfi oldalon állt, viszont azt a kort amikor ez az inga nem dőlt egyik irányba se. Ezzel nem azt akarom momndani, hogy ha a férfi oldalra dőlne az jobb lenne, csak miért ilyen nehéz megtalálni és megtartani az egyensúlyt?
(Most az átlagpolgári körökről beszélek.)
19/f
Próbálják, de egyelőre ilyen még csak Amerikában van, pár helyen.
Tudod, a hatalmi harcnak soha nincs vége. Ha nem a férfiak kezében van a hatalom, akkor a nők kezében. Ők is tudnak éppen olyan erőszakosak lenni, mint a férfiak. Itt a fórumon bemutatták elégszer.
Jelen esetben pedig úgy néz ki, hogy ha így halad tovább a társadalmunk, ahogy idáig, akkor a nők szerepe valamivel nagyobb lesz, mint a férfiaké.
Márpedig akkor egy idő múlva a hatalmuk is nagyobb lesz. Ez ellen nem sokat tehetsz... hacsak nem akarod a világot visszahúzni egy régebbi korba, de azt nem ajánlom. Ott te sem éreznéd jól magad, és egy normális férfit az nem vigasztal, hogy a nőnek ott még rosszabb.
Az amerikai egyetemeken ez elég erősen jelen van, ésnyugat európában sem kevésbé.
Magyarországon talán nem érezhető annyira, de innen is tudok mondani példát. Egy nagyonjó barátomban például elég mély nyomot hagyott az iskolája, ahol nyíltan férfiellenes tanárok voltak.
Nem. Szerintem sok helyen, helyzetben még mindig a férfiak dominálnak.
Amerikához ne hasonlítsuk a mi hétköznapi életünket. Ott 50 éve is minden hülyeségért beperelték egymást, és nemcsak ebben a témakörben.
Azért érdemes Amerikát nézni, mert 20 év múlva itt is az a szemlélet lesz, mint ami most ott van.
Sajnos a gazdagság nem jön vele.
Az egyáltalán nem lenne baj, ha a közéletben, a hatalomban és a gazdaságban nagyobb szerepet kapna a női mentalitás, a problémák női megközelítése. Ebben a régóta valóban nagyon is férfiközpontú világban erre alapvető szükség volna. De a feminizmus és a gender-elméletek előretörésével sajnos nem ezt látjuk, hanem azt, hogy a hatalmi szerepekbe kerülő nők férfias szerepet vesznek fel, férfias mentalitásúvá válnak. Illetve eleve csak férfias mentalitással lehet ilyen pozíciókba jutni. Ezzel párhuzamosan pedig a férfiak kezdenek elférfiatlanodni, a férfias kiállás és felelősségvállalás helyett elfogadni a helyzet kínálta langyos, kényelmes pozíciót.
A hagyományos nemi szerepek ellen menő progresszió pedig ahelyett, hogy ezeknek a nemi szerepeknek és az ezekre épülő társadalmi rendnek a tényleges hibáit és torzulásait próbálta volna helyre tenni, a nemi szerepek teljes felülírását és végső soron kiiktatását tűzte ki célul. Ezzel csak zavart és bizonytalanságot teremtett, amiben egyre kevésbé találják meg a helyüket akár a férfiak, akár a nők. Az a bizonyos inga valójában nem is a férfiak és a nők, hanem a progresszió és a hagyomány között leng. Most nagyon a progresszió irányába lendült ki, egyelőre még nem látszik, hogy meddig, de előbb-utóbb eljön egy végpont, ahonnan már csak a másik irányba lehet haladni...
2 okból is eleve elkerülhetlen a "feminista világ".
Egyrészt a férfiak annira meg akarnak felelni,hogy önként nőiesednek,másrészt a legtöbb nő úgy küzdi le vélt hátrányát a férfiakhoz képest,hogy saját jó tulajdonságai helyére a férfiak rossz tulajdonságait cserélte be .
7#"Az egyáltalán nem lenne baj, ha a közéletben, a hatalomban és a gazdaságban nagyobb szerepet kapna a női mentalitás, a problémák női megközelítése. Ebben a régóta valóban nagyon is férfiközpontú világban erre alapvető szükség volna."
Ez már megtörtént.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!