Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Victor Hugo - A párizsi Notre...

Victor Hugo - A párizsi Notre Dame c. művét megfilmesítették?

Figyelt kérdés
Aki látta, mennyire adja vissza pontosan a művet? Vélemények róla?
2010. aug. 11. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Többször is. Én azt a filmet láttam,amelyiknek Jean Gabin volt a főszereplője. Nagyon jó film,de egyetlen irodalmi műből készült film sem adja teljesen hűen a regényt. Először olvasni a könyvet,és utána nézni a filmet,ez a tapasztalatom.
2010. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A mozi adatbázisban 15 filmes feldolgozását találtam a novellának.
2010. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát én nem neveznék novellának egy többszáz oldalas regényt.

A minap vettem meg az Auchan-ban 99 Ft-ért a filmet, Salma Hayek főszereplésével. A régit láttam, ezt még nem, viszont könyvben képtelen voltam elolvasni. Elég könyvmoly vagyok, de valahogy Victor Hugo nagyon nehéz nekem. Megvettem a DVD-t, ha bármelyik gyerekemnek kötelező lenne, nézze meg. Gondolom, a lényeg benne van.

2010. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A leghíresebb feldolgozás Gina Lollobrigida és Anthony Quinn főszereplésével készült.
2010. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem keveri valaki a Nyomorultakkal?
2010. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18:46 vagyok. Ez az! Ezt láttam én is.
2010. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mármint Lollobrigidával. Gyanús volt a Jean Gabin, de rég volt nagyon. Ő tényleg a Nyomorultakban játszott. Így már tiszta.
2010. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Hát én nem neveznék novellának egy többszáz oldalas regényt. "


Hát a mozi adatbázis annak nevezte. Na bumm.

2010. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Na bumm: értsd kinemszarjale
2010. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
én is ki szoktam olvasni őket, van még eezen kívül 9, de ki se fogom nyitni ezt, mert annyira monotonnak tűnik, tömör 400 oldal szöveg .. köszönöm, utána nézek majd, azoknak, amiket írtatok.
2010. aug. 12. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!