Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a helyzet a kínaiakkal?

Mi a helyzet a kínaiakkal?

Figyelt kérdés

Több kérdésben feszegetik ezen az oldalon naponta a romák-kérdését.

Arra lennék kíváncsi, hogy pl a kínai népcsoporttal mi a helyzet?

Pro és kontra : elárasztják a piacot olcsó és gyengébb minőségű termékeikkel, ez jó vagy nem? ( jó lehet, hogy az alacsonyabb bérből élők is tudnak ruházkodni)

A kajájuk szerintem finom, és olcsó (oké, nem kérdezem miből van :) )

Ők is sokan vannak, de legalább dolgosak, nem segélyből tengődnek 20an.

Erről mi a vélemény?


2010. aug. 3. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem nincs velük semmi bajom, egyrészt nem erőszakos, hangos fajta, másrészt nem is nagyon látni, még elenyésző a számuk, ráadásúl egymás társaságát keresik, ez utóbbi inkább sajnos.
2010. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Sokat tanulhatunk még őseink majdnem-földijeitől, de ahhoz szóba kéne állni egymással. Na ők legalább elintézik a balhét hamar. Ha nem megy másképp, akkor túl hamar.
2010. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem csinálnak bajt ezért engem semmijen formában nem zavarnak. Mondjuk a sok cuccuk miatt az már megfordult a fejemben, hogy talán azért terjesztik őket mert majd othonosabban érzik magukat ha elfoglalják az országot. xD jó ez csak vicc :DD egzotikus és ennyi
2010. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De azt ugye tudjátok, hogy a "kínai"-ként emlegetett emberek nagy része Magyarországon mostanra vietnami? Főleg akikkel a "kínai" boltban/piacon/étteremben találkoztok. Az igazi kínaiak nagy része vagy továbbállt, vagy hazament, vagy az ennél komolyabb bizniszt űzi nálunk.
2010. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Abszolút semmi bajom velük,sőt.Soha nem hallottam még olyat ,hogy valaki itt szidná őket.Más emberek ,mint mi,de normális,másokat nem zavaró a kultúrájuk,így ki lehet velük jönni.Ha idejönnek egy-két év alatt beilleszkednek.Ha az etnikumunk is ilyen volna.....
2010. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A kínaiknál elterjedt nézet az, hogy egymás közt mozognak, így nem olyan feltűnőek. És - akármilyen furcsa is - egymás közt bűnöznek is.

Én örülök a kínai termékeknek, mivel sokkal több embernek elérhetőbbek, habár az ételüket nem fogyasztom :D

2010. aug. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én imádom az ételüket is :))) Bár sose mertem belegondolni, hogy az illatos-omlósukban a husi mindig tökéletes, mégis 5-600 Ft egy adag, tehát, őőőő ... :D
2010. aug. 8. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!