Magyar sorozatok készítői miért nem kérdik ki a szakértők véleményeit?
A legtöbb dologban próbálják elhitetni, hogy ez egy valós történet, de akkor butaságokat tudnak beleírni az életből.
Olyanokra gondolok, hogy a családban sok a jogász és ha jogi dolgokról beszélnek, mindig fogják a fejüket, hogy ez nem így meg. Valamiért mégis kb minden sorozatban valaki ügyvéd vagy bíróságra kell mennie. Itt miért nem törekednek arra hogy a valóságot mutassák be? Miért nem kérik ki egy jogász véleményét? Az még kb okés, ha a történet miatt új törvényt, jogszabályt találnak ki, de pl egy tárgyalást miért nem lehet normálisan megcsinálni vagy a bíróság felépítését normálisan vázolni (mit csinál az ügyvéd, a jegyző, a titkár,...)
A Tanár sorozatban az osztály 12.-es mégis kémiát tanulnak még (nem hinném, hogy fakt lenne vagy kémia tagozatos osztály lenne). Miért nem lehetett megnézni a tanmenetet?
Engem katolikusként az idegesített fel, hogy A mi kis falunkban még az elején hogy néz ki a mise, meg a "templom" elrendezése, egyáltalán nem felel meg a valóságnak, nem úgy néz ki egy oltár, nincsenek rajta szobrocskák meg ilyenek, a pap meg miseruhát visel a reverenda fölött. Meg a reverendák is olyan gagyin néztek ki a sorozatban, hogy az nem igaz, mint egy béna farsangi jelmez.
Nem is folytattam amúgy a sorozatot, mert rettenetesen bugyuta volt és zavart, hogy nem valósághű.
Én sem értem, miért nem lehet szakértőket alkamazni a hitelesség érdekében. Így nagyon gáz az egész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!