Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik rendszeresen olvastok,...

Akik rendszeresen olvastok, hogy kezdtetek neki? Miket szoktatok olvasni? Hogy valasztatok ki konyveket?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnek sokat olvasni, hogy muvelt es tajekozott legyek.

A csaladunkban nem olvas senki, se apai, se anyai agon. Szerintem ez rettento elkeserito. Mindenkepp szertnek kivetel lenni, de nem tudom hogy kezdjek neki.

Hobbija sincs senkinek, semmi sport. Tipikus tv elott elo az egesz csalad.


2020. ápr. 11. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Én imádok olvasni, szerecsére rengeteg könyvem van, és ha kell meg is veszem azt a könyvet amit olvasni akarok.

Hogy kezdek neki?

Van amikor valaki megemlít egy jó könyvet, kváncsivá tesz, elolvasom. Ha tetszik akkor igyekszem az író több könyvét elolvasni.

Ilyen pl: Clara Kenneth , Danielle steel, Vavyan Fable, Lesli L Lawrence könyvei.

Tinédzserként nővérem emlitett pár könyvet amit elolvastam. Szilvási Lajos : Egymás szemében, vagy Wilbur Smith könyvei.

Apám történelmi könyveket ajánlott, amit csak felnőttként élveztem. De ő volt aki ajánlotta a Bolesław Prus: Fáraó, vagy Svajk a derék katonát. Vagy a klasszikus könyveket. Verne Gyula könyveit. A 3 testőrt, vagy az Elátkozott királyok könyvet. Nagyon sok könyv lett a kedvencem.

De van amikor nézek egy filmet, és érdekel a könyv is: pl így imádtam meg Stephen King könyveit.

De van amikor csak bemegyek a könyvesboltba, és ott veszek észre egy könyvet ami érdekel.

Mivel vannak témák amiket szeretek: Krimi, Sci-fi, horror, történelmi, megtörtént eseti könyvek ezeket mindig keresem, és elolvasom. Viszont vannak könyvek amiket képtelen vagyok elolvasni, már a második oldalnál feladom: Pl: a szürke 50 árnyalata könyv számomra egy nagy nulla, olvashatatlan. Ahogy a Sorstalanság is, vagy a Harry Potter könyvek. Mindig olyan könyvet olvasok ami éppen a lelkemnek jó.

2020. ápr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Javítok: Svejk a derék katona..
2020. ápr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Először mindenképpen valamilyen könnyebb könyvet olvass el. Ne a világirodalom klassikusainak ugorj neki. Ezzel rá tudod szoktatni magad az olvasára, és jöhetnek az egyre nehezebb könyvek. Találd meg a saját stílusodat is, nekem például Frei Tamás, Jo Nesbo, könyvei nagyon bejöttek.


Én időszakosan szoktam sokat olvasni, mindig valamilyen regénnyel szoktatom rá magamat. Amikor rögtön egy ismeretterjesztő könyvvel kezdek, általában könnyen feladom.

2020. ápr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Nekem olvasó a családom, így nem volt nehéz. De eleinte voltak "korszakaim". Elolvastam a Winnetout, ami tetszett, szóval utána egy darabig minden indiános könyvet elolvastam, ami csak a kezembe akadt. Ajánlotta anyám Verne kalandregényeit, utána mindent elolvastam, ami csak a kezembe akadt tőle. Ugyanígy volt Rejtő Jenő, Stephen King, Leslie L. Lawrence, Vavyan Fable korszakom.

Én inkább szórakoztató irodalom párti vagyok, mintsem szépirodalom, szóval nem tudom, hogy a műveltségen és tájékozottságon ez mennyire segít :), de ahogy mindenbe belekóstoltam, kialakult, hogy mik a saját kedvenc stílusaim, íróim.


Ha kamasz vagy, akkor a helyedben a könyvmolyképzőnél kezdnék nézelődni, ők nagyon jól tudnak korosztályhoz választani, mi az, ami gördülékenyen olvasható, mondhatni olvastatja magát. Bár sokan a mai napig csak a twilightról ismerik őket, de rengeteg jó könyvük van, nem csak kamaszrománcnyál témában. :)

2020. ápr. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne kezdj el olvasni olyan könyveket, amiket "kötelező" ismerni. Én azt javasolnám, hogy amilyen műsorokat szeretsz a tv-ben olyan témájú könyveket kezdj el olvasni. Ha krimiket akkor azt, ha romantikusokat akkor azt, ha kórházas sorozatokat pl. akkor azt. Az írók arra általában figyelnek, hogy a könyveik háttere rendben legyen, tehát okulsz is belőle. Szórakozol és tanulsz egyszerre, mi kell még?
2020. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres olvasást általában az ember gyerekkorában kezd el szülői, tanári, kortársi hatásra (véletlenül se rábeszélésre). Természetesen bármikor el lehet kezdeni, csak később nehezebb. És jó látod, a könyv széles látókört ad szórakoztatva.


Elsőnek mindenképp gondolkodj el. Mi érdekel, mi tetszik, mi irán érzel vágyat. Ez azért fontos, mert ez ad motivációt, ez segít át a kezdetek göröngyein (lesznek bőven, ne aggódj, de ilyenkor arra kell gondolni, szinte mindenki átesik ezen, a szerencsések 10 éves koruk előtt).


Kérdezz bátran olyanoktól akikről tudod, hogy sokat olvasnak. Semmi szégyellnivaló, aki olvas inkább örülni fog, mint lenézni. Kérdezz témát, szerzőt, internetes helyeket, és tájékozódj. Megteheted például, hogy belekezdesz egy könyvbe, átfutod. Nem tetszik, tedd le. Majd később. Vagy soha, de hát rengeteg van. Bemehetsz könyvesboltba, vannak olvasóasztalok, beleolvasol könyvekbe. Nem kell azonnal megvenni, lehet rákeresni interneten. Rengeteg könyv letölthető.

2020. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ráth-Végh István könyvei tudást is adnak, nem is keveset, és nagyon szórakoztatóak. Történelmi érdekességeket, pletykákat ír meg magas szinten. Itt már olvashatod is: [link]
2021. márc. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!