Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen idézeteket ismertek?

Milyen idézeteket ismertek?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 9. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Volt egy időszak, amikor gyűjtöttem őket, így nekem nagyon sok van. Pár kedvenc:


"Az élet tiszteletével kezdődik a sokat és üres frázisként emlegetett igazi szeretet. A családi szeretet is. S ennek alapja az öröm, hogy a másik a világon van, és hogy találkozhattunk. S ennek az érzésnek a másik alapja az öröm, hogy én is a világon vagyok, engem is lehet szeretni, s hogy a találkozásunk erről is szól. Semmiféle gyűlölet, önutálat nem fér bele a szeretetbe. A mérgelődés, a harag, a féltés, az aggódás bőven belefér, de a gyűlölködő elutasítás nem." (Popper Péter)


"Vannak, akik megijednek attól, hogy másként is élhetnének, és attól, hogy a világ mégsem annyira xar. Vannak, akik úgy hozzászoknak a dolgokhoz - még a rossz dolgokhoz is -, hogy nem mernek változtatni. Az ilyen emberek feladják. És ha ők feladják, mindenki veszít." (A jövő kezdete)


"Az igazi dicsőség térdre kényszerülni, és azután mégis felállni." (Vince Lombardi

2020. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

valahol, valami blogon olvastam, nem ismerem a szerzőt, de az egész életemet áthatja: "Semmi sem tökéletes. Légy semmi, légy tökéletes."

Éééés az örök klasszikus, Murphy: "Ami elromolhat, az el is romlik."

2020. ápr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!