Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Feljelenthetem? Egyáltalán...

Feljelenthetem? Egyáltalán érek ezzel valamit?

Figyelt kérdés

Köröbeül egy hete ismerkedtem meg ezzel a férfival, egy vonaton utaztunk hazafelé a barátnőmmel, akkor találkoztunk elöször. Beszélgettünk, szimpatikusak voltunk egymásnak, aztán leszálláskor telefonszámot cseréltünk. A barátnőm már akkor mondta, hogy ő nem adta volna meg a számát, mert valami rossz érzése volt a pasassal kapcsolatban. Én akkor ezt hülyeségnek tartottam.

Aztán meg volt az első randi, részemről az volt az utolsó is. Több kis dolog is volt a viselkedésében, ami alapján nem tartottam szimpatikusnak az illetőt, aztán a biztosítékot az csapta ki, hogy elkezdte a telefonján mutogatni a képeket, és volt ott egy fegyver is! Én ezt eleve utálom, ha valakinek pisztolya van, nem tudom mi a francnak kell otthonra ilyen... Egyébként én ezt a találkozót nem is nevezném randinak, mert nem bátorítottam őt, meg semmi, még csak puszit se adtunk egymásnak, inkább csak beszélgetésnek hívnám. A találkozó végén megmondtam neki, hogy nem akarok következő alkalmat, kérdezte miért, mivel nem akartam megbántani, hogy a viselkedése és a pisztolya miatt nem, ezért azt hazudtam neki, hogy nem vágyom egyenlőre kapcsolatra... Ő úgy tűnt, hogy akkor ezt elfogadja. Kérdezte, hogy azért telefonon beszélgethetünk e, én erre igent mondtam, de nem gondoltam komolyan, inkább csak olyasmi udvariassági gesztus volt a részemről.Egyébként a találkozó végén hazakisért, hiába mondtam neki, hogy nem kell, vagy, hogy csak 1 darabon kisérjen, aztán forduljon le, ő szabályosan "követett" hazáig. A randi után 1 nappal hívott, én kinyomtam a telefont, utána ki is kapcsoltam, csak másnap kapcsoltam be. Reggel amikor bekapcsoltam a telefont, kapok 1 értesítőt, hogy 10 nem fogadott hívás (több késő esti!), természetesen mind tőle. Ekkor írtam neki 1 sms-t, hogy meggondoltam magam, nem éreztem, hogy a randinkon 1 hullámhosszon lennénk, és nem akarok tőle semmit, barátkozni se... Ő erre visszaírt egy nagyon zavaros sms-t, nem volt alanya-állítmánya kb... de az sms lényege ez volt, hogy szeret... Ez így most elég nevetségesen hangzik, mert 2 alkalom után senkit se lehet megismerni, de vagy hazudik, vagy pedig teljesen komolyan gondolja, akkor viszont beteg...Sajnos én az utóbbira kezdek gondolni, mind az sms-éből, mind a továbbiakból. Tegnap du elkezdett hívogatni, én kinyomtam a hívását, de hiába nyomtam ki 2 mp után újrahívot, így ment ez egymás után 5ször, aztán kikapcsoltam a telefont... Este 11kor bekapcsoltam, kapom az értesítőt, hogy megint kb. 10 nemfogadott tőle. Ekkor elkezdtem utánajárni le lehet e tiltatni a számát, de nem jártam sikerrel... Este 11 körül megint hívott, én kinyomtam, ezután köröbeül 10 perccel újrahívott. Akkor elszakadt nálam a cérna, felvettem, és elég keményen megmondtam neki, hogy ne hívogasson, ő viszont elkezdett üvölteni velem a vonalba, hogy mi az, hogy nem veszem fel a telefont, meg, hogy nem ebben egyeztünk meg. MOndtam, hogy meggondoltam magam, és semmiképp se hívogasson, ezzel letettem. Azt hittem meggoldódik ennyivel, hát tévedtem. Ma reggel bekapcsoltama telefont, és kaptam tőle egy idióta sms-t, aminek megint alig volt valami értelme, de ezt lehetett kihámozni belőle, hogy így meg úgy szeret, és ajándékot vesz ha járok vele... Oké, lehet, hogy nevetségesen hangzik, de én már nem vagyok humoromban, nagyon ideges vagyok, hogy még mi fog történni. Szerintem ez az ember beteg, egy nap 15ször felhívni valakit, számonkérően üvöltözni vele, és 2 alkalom után ilyeneket mondani, hogy szeret, szerintem meghaladja a normális kategóriát... És lehet, hogy túlkombinálom, de tényleg félek, mivel tudja hol lakom, és fegyvere is van! Továbbá ez is benne volt az smsében, hogy szerdáig időt hagy, utána találkozni akar velem, én természetesen nem akarok vele találkozni, de félek, hogy ide fog jönni... Már szó szerint rosszul vagyok az idegtől pedig nem vagyok ijedős típus. A barátnőm szerint ne idegeskedjek, mert az, hogy egyszer hazakisért nem garancia, hogy másodjára is idetalál, de én ha magamból indulok ki mindenhová odatalálok, ahol egyszer jártam már...

A másik, hogy tegyük fel, hogy nem talál ide, de a mobilszámomat tudja, az alapján kinyomozhatja, hogy hol lakom??? És ennyiért már feljelenthetem?? Mert szerintem ez már túlment a normális határon, de nem tudom, hivatalosan hogy megy ez!

A másik, hogy gondoltam rá, hogy szólok apukámnak, de ezt csaka végső esetben akarom, mert nagyon erőszakos verekedős tipus, simán kinézem belőle, hogyha ezt megtudja, felkeresi a pasast, és péppé veri, csak éppenséggel nem akarom, hogy a végén apám kerüljön börtönbe, holott csak engem akart megvédeni. Szerintetek szóljak apukámnak vagy ne? Mert úgy érzem egyedül már nem bírok vele! És a legfontosabb, hogy a rendőrségre mehetek e, úgyhogy még csak 1 hete megy az "ügy"?? (Tudnék egyedül menni, már nagykorú vagyok).

És egy elvi kérdés, anyukám és a hugom már tudja, hogy zaklat valaki, viszont nem tudják, hogy pisztolya van. Szerintetek szóljak a családnak, hogy vegyék kellően komolyan mert fegyvere van, vagy ezzel csak a pánikot gerjeszteném?!

Nagyon ki vagyok akadva. Minden választ köszönök. Már ezerszer megbántam, hogy megadtam neki a telefonszámom, de könyörgöm, én csak ismerkedni akartam, nem gondoltam volna, hogy egy ekkora idiótát fogok ki!

(szerintem pszichiátriai eset, egyébként a barátnőm, akinek már vonaton se volt szimpatikus, pszichológus hallgató, és ő is megerősített ebben!).

Mit csináljak? Adjatok tanácsot. Köszönöm.


2010. júl. 24. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

jesszus O_O szívböl remélem ,hogy nem talál oda hozzád. szerintem szerdán ne legyél otthon aludjál családtagoknál..

és szerintem változtasd meg a telefon számod.

2010. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek is huhh... régen olvastam ennyit :). Sajnos nem érzem át teljes mértékben a helyzetet mivel így még nem jártam és szerintem nem is fogok mert fiú vagyok. Amit én tennék azt tuti nem emlegetné meg és a mentősök is lapáttal kaparnák csak össze. Csak megerősíteni tudlak, a csávó nem százas. Hiszek a szerelem az első látásban előfordult már :D de első dolog után kapcsoltam és inkább hagytam az egészet. Nem épp a csávó ha nem veszi a lapot. Hol laksz? Kertes házban vagy tömblakásban? Ha tömblakásban és mondjuk a 4 emeleten akkor nem tud mit csinálni ha kertes a ház akkor az már kicsit nagyobb gond. Kutyád van? Valami jó kis kuvasz vagy dobberman? Ha viszont nem érzed magad biztonságban aludj a barátnődnél. A rendőrséget is hívhatod már de ha jól tudom csak abban az esetben ha személyesen is zaklat, tehát ha megjelenik a lakásodon. Ebben nem vagyok biztos de ha felhívod őket adnak tájékoztatást. Bírd ki és ha még egyszer telefonál oszd ki a rákba helyettem is! Vagy miért nem cserélsz számot? Manapság már röhögve lehet új telefonszámot igényelni! Sajnos több nem jut eszembe. KITARTÁS!
2010. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
valószaínűleg tényleg számot fogok cserélni, csak sok vele a macerea, értesíteni minden ismerőst, hogy megváltozik a számom stb...azért nem olyan egyszerű, hiába megy simán a szolgáltatónál. Kertes házban lakom amúgy, kutyus van (olyan tipikus lábtörlő féleség, valami keverék, a legszelídebb fajtából), szóval az nem sokat ér.
2010. júl. 24. 18:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szólnék az apádnak, figyelmeztetném a fegyverről és megkérném, hogy egyelőre aludjon nálam.
2010. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek vagytok? Nagy városban éltek?

Nekem egyszer volt egy elmebeteg pasim, bújkáltam előle hónapokig leskelődött és csengetgetett a lakásomnál. Munkatársak kísértek haza több hétig.

Én lecseréltem a számom, megszüntettem az email címem, mert ő is tudta és feltörte és emaileket küldözgetett róla leveleket az ismerőseimnek, szóval nagyon durva volt, akkor voltam 34 éves.

Ne provokáld, ne hergeld. Talán, ha mondanád neki, hogy meséltél róla a szüleidnek és apukád el akar vele beszélgetni. Nagyon gagyi? Tudjon róla, hogy más is tudja, hogy szokott keresni, hátha akkor leszáll rólad. Végső esetben, ha mégis odatalál hozzád, apukádnak szólj! Sajnos vannak ilyen beteg emberek.

2010. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ma jön haza apukám, és akkor szólok neki, gondolom nagyon fog örülni. Am. 19 éves vagyok, ő egy évvel idősebb.
2010. júl. 25. 09:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!