Hónapról hónapra élnek itthon az emberek és hitelt fizetnek. Ha a koronavírus miatt nem mehetnek dolgozni, hogy fogják megoldani?
Ki él hónapról hónapra?
Mikor mindenki kocsival jár, Apple telefonnal, Nájki cipőben, ...?
Aki annyi hitelt vállalt be, hogy mellette csak hónapról hónapra él meg, az vállalta az ezzel járó rizikót. (Véleményem szerint hibás döntéseket hozott, rosszul gazdálkodott a pénzével, nincs szinkronban az életszínvonala az anyagi lehetőségeivel. És igen, #1 válasza bár nem válasz a konkrét kérdésedre, de annyiból van relevanciája, hogy valóban vannak olyan emberek, akik hónapról hónapra élve ülnek egy autóban, vagy van a zsebükben egy iPhone. Ez nem egy bölcs családi, személyes gazdálkodás, lássuk be.)
Ugyanaz történik, mintha elvesztette volna az állását, vagy lebetegedett volna hosszútávon. Nem fogja tudni fizetni a részleteket, a bank meg büntetőkamatot fog ráterhelni, végső esetben megpróbálja behajtani rajta az adósságát. Illetve függ a dolog attól is, hogy a konkrét hitelszerződés szövege mit tartalmaz, pl. van-e valamiféle külön rendelkezés a vis maior esetekre.
> Ilyenkor a kormány ad támogatást?
Nem biztos. Több lehetséges megoldás van, és egy kormány az alapján fog mérlegelni, hogy ki milyen szinten érintett ilyen jellegű problémában, illetve hogy mekkora terhet jelent a költségvetésre valamilyen támogatás, vagy megállapodás esetleg a bankokkal.
Nincs hitelem, és nem hónapról hónapra élek. És a legtöbb ismerősöm se. Mindezt átlagos fizetéssel.
Nem kell ez a szokásos uszítás, hogy itt minden rossz.
Nem tudom, de gondolom egy ilyen karanténozott város az egyféle szükségállapotot is jelent, és életbe léphetnek (sőt lépnek is) egyéb jogszabályok, amik az karantén idejére vannak érvényben. Különféle állami segítségek azok nyilván vannak ilyenkor, mint minden katasztrófa helyzetben. Vagy akár csak méltányossági alapon is hozhatnak állami és akár banki eljárást az ilyen helyzetre, kérdés, hogy miben segítenek és kik.
Egy állami támogatás és annak mértéke is azért függ az állam anyagi helyzetével is, mert akármilyen mértékű támogatást sem tudnának adni, sajnos ezt biztosra lehet venni. Kínában például mennek utcán autók hangszórókkal és kérik, hogy jelezze az akinek valamilyen segítségre van szüksége, akár csak azért is mert nincs mit ennie. És ott is vannak ilyenek sajnos, csak ezekről kevés az infó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!