Feltarthat e a bkv ellenőr?
Ha utazok és nincs érvényes jegyem, tudom hogy csak verbálisan tarthat fel, de ha elállják az utam akkor mit lehet tenni? Úgy tudom, már egy 'félre lökést' is bántalmazásnak vesznek. Tehát van végülis joguk elállni az utat vagy mi a legjobb módszer erre?
(vegyek jegyet jellegű kommentelők, kíméljetek meg :) )
Még egy lehetőséged van:
normális helyen a jegy harmadát fizeted közvetlenül.
A másik harmadot a honos város fizeti, a harmadikat az állam.
Nálunk a jegy felét fizeted közvetlenül, a másik felét a honos város.
Viszont van egy olyan lehetőséged, hogy arra szavazol, aki a normális díjazást ígéri.
Ha senki sem ígéri, akkor vesd föl, nyilvános fórumon, vagy írj a képviselődnek.
Ó, egyszerűbb az eset, mint gondolnád, kedves Kérdező!
Nem tarthat fel a BKV-ellenőr, ha:
-saját gk-bal-utazol, taxival vagy, biciklizel,
-gyalogolsz,
-bérleted van.
Amennyiben megszeged az ÁSzF-et, számolj a következményekkel.
Ja, hogy a jegyár többe kerül, mint a becsületed...? Vannak ilyen emberek is. Mást is lopsz, vagy csak szolgáltatást?
Azért valljuk be, egy vagyont ott lehet hagyni, ha az ember rövid időre jön fel és sokfelé van dolga. De először is a legális út:
- Ha egy napba belefér minden tennivalód, akkor napi jegyet vegyél. Az nem olyan húzós és mehetsz mindennel korlátlanul.
- Ha több napot töltesz pesten, akkor vegyél 10 db-os vonaljegyet. Kicsit olcsóbb, mint egyenként.
- Azt hiszem van valami több napos bérlet is, ahol te jelölheted be, hogy mely napokra kéred. Valaki ebben egészítsen ki.
- Ha vonaljeggyel mész, lehetőség szerint metró vonalak összekapcsolásával utazz. Egy vonal jegy elég, amíg csak metrót használsz, akár mind a néggyel is mehetsz. Vigyázz, hogy az átszállásnál az ehhez irányító jeleket kövesd. Ha kijössz a metrók területéről, akkor már új jegy kell, hogy visszamehess. A jegyet őrizd meg, mert sokszor ellenőriznek az átszálló pontoknál, pl Kálvin téren majdnem minden reggel.
Na és akkor most jöjjön az, amikor fontos dolgod van de nem fér bele. (Mert van, akinek nem fér bele, ez tény. Drága a BKV)
- Egy darab megvásárolt jeggyel lyukasztónál foglalj helyet. Ha jön ellenőr, azonnal érvényesíted, ha nem jön, megmaradt a jegyed, felhasználod később.
- Keresd a zsúfolt járatokat, délutáni csúcsban utazz, ha teheted. Ritkán szúrnak ki magukkal az ellenőrök. Ha egy járművön a leszálló utasoknak is küzdeni kell, ott az ellenőr sem tud végig menni.
- Ne menj reggel. Imádják a munkába igyekvő embereket szívatni. Reggel is tömöttek ugyan a járatok, de sűrűbben járnak. Lehet rajtuk razziázni. Főleg hónap elején szeretik ezt, mert sokan vannak, akik első nap elfelejtenek bérletet cserélni...
- első ajtós járatokon, ha sokan szállnak fel, bepróbálkozhatsz egy használt jegy újra érvényesítésével. A sofőrök leterheltek, sok embernél nem mindig figyelnek oda rendesen. Nem nekik kéne még az ellenőrzésért is feleni amúgy! Sokszor inkább felengedik a népet az összes ajtón, hogy a menet időt tartani tudják. Itt megjegyzem, hogy bár ellenőrök nem nagyon mennek az első ajtós buszokra, néha azért megteszik. Ha olyan balszerencsés vagy, hogy belefutsz, akkor sajnos ez van...
"Ha a boltokban lopsz, akkor is megállíthat a biztonsági őr."
Azért lássuk be, a bliccelés és a lopás nem ugyanaz. Ha lopsz, a boltban nem marad ott a kenyér, eltűnik onnan, más már nem tudja megvenni. Ha bliccelsz, a busz akkor is elmegy végállomástól végállomásig, mert az a menetrendje, és ha nincs felszálló utas, akkor is elmegy a végállomásig. A bliccelő nem lop, mert ez csak olyan, mintha fel sem szállt volna. Csak nincs belőle bevétel.
Még mindig BKV-dolgozó vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!