Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kell tudnia egy skinheadnek?

Mit kell tudnia egy skinheadnek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy történelmileg, mert nem csak kinézetre akarok annak látszani. Ha vkinek lenne egy kérdése, arra tudjak is válaszolni, ne csak álljak ott kukán, és utána Én legyek az aki csak divatból skin..
2010. júl. 15. 15:18
1 2
 1/17 anonim válasza:
...
2010. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
pedig szerintem ez is divat, hogy "ki akarod tanulni".... vicces és egyben szánalmas is.
2010. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%

Vazz, ezt ténylegnem ígykell megtanulni. Hanem a történelem órákon. Aztán mindenkiben kialakul egy vélemény...

Kíváncsi vagyok, mit jelent neked az, hogy valaki skinhead... Leírnád?

2010. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ezt a számot mindenféleképpen tudnia kell kívülről elmondania :


http://www.youtube.com/watch?v=9cPgj2cWxOY

2010. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Először is...van aki a szivében az, és szerintem tisztelendő, hogy utána szeretne járni. Lényegében a magyar történelem főbb pontjait ajánlom, illetve Hitlerről egy-két szót nem árt tudni. Meg az ilyen kérdések mint hogy alakultak a skinhead-ek...és miért...Egy két skin zenekarnak is utánanézhetsz, illetve dalszövegekben is hasznos infók vannak (már amelyikben).A bakancs fűzését nem árt tudni, nem mindegy milyen színek hogy vannak egymás mellett!Ha a hungarizmus is érdekel akkor Szálasiról néhány szó de nem ismerem a nézeteid:)Az öltözködésről is érdemes tudni ezt azt meg a szokásokról. Jah és a zászlók meg jelvények...ilyesmi...:)
2010. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

honnan tudod h skin akarsz lenni ah azt sem tudod mi az? nemáár...

a te esetedben a kérdésre a válasz: főbelőni magát.

2010. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál abból egy valami jön le. Belőled sose lesz skinhead, max valami kopasz focihuligán.
2010. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nagyon jól kell tudni a magyar- és a világtörténelmet, főleg a 2. vh körüli időszakot és a nyilas korszakot. Ismerje a politikai ideológiákat, tudja, hogy mit utál (sok skinhead utálja a kommunistákat/anarchistákat/liberálisokat/stb, de egyiket se tudja két-három mondatban összefoglalni). Ugyanígy a történelmi személyiségekkel. Ne azért utálja Che Guevarát, mert mások utálják, hanem tudja, hogy miért nem szereti. Ne csak dobálozzón Hitler vagy Szálasi nevével, tudjon az életükről, "munkásságukról". Ismerje a 88 alapszabályt, tudja tömören a jelentésüket. A 14 szót álmából is felkeltve is tudja, ha mindenhova írogatja a 14/88-at. Lehessen tőle mást is hallani azon kívül, hogy "Fehér Hatalom", "White Pride World Wide" és "dögöljenek meg a zsidók/cigányok/fekezék/sharpok/kínaiak/stb". Ezenkívül lehessen vele sokmindenről beszélgetni, ne csak az ő világszemléletéről. Pl. ha a kutyák a téma, akkor ne hozza fel, hogy "büdös zsidók". Valamint ne akarja rátukmálni mindenkire ezt a világnézetet. Abból indulok ki, hogy én se örülnék, ha egy liberális rám akarná tukmálni az eszméit, hogy az a legjobb. Neki igen, nekem nem. Ez szerintem az alap. Amit még hozzá tennék, hogy ne legyen agresszív vadállat. Pl. ha lát az utcán egy cigányt, akkor ne menjen oda hozzá, és rugdossa addig a bakancsával, amíg el nem törik keze-lába és ömlik belőle a vér. Ugyanígy ne szólogasson be mindenkinek. Ne káromkodjon állandóan, mert így lealacsonyítja a stílust mások szemében. Így is eléggé utálnak minket, nem kell ezt tovább fokozni. Hát, így kb ennyi. Ha kihagytam valamit, akkor leírom majd egy kommentben.

egy skinhead lány

2010. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Bárcsak minden skinhead olyan lenne, mint te, kedves 15:40-es. Én nagyon távol állok a skinhead eszméktől, de azt el tudNÁM fogadni, hogy valaki ebben hisz, ha normálisan meg tudná magyarázni, hogy miért, és mi ez egyáltalán pontosan, lehetne vele értelmesen vitatkozni (nem az lenne a második mondatuk, hogy 'mocskos zsidóbérenc', meg 'büdös libsi', mikor a felmenőim Hitler magyar seregében harcoltak...:S). Szóval több ilyen értelmes, agresszivitástól mentes embert, és akkor nem lesz gond a skinheadekkel!
2010. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Egy szívből jövő életérzést nem tudsz megtanulni...
2010. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!