Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha feltételezhe...

Mit csináljak, ha feltételezhetően egy lpott telefon van nálam?

Figyelt kérdés

Anyukámnak az immáron volt párja odaadott nekem egy telefont, hogy töröljek róla mindent és adjam el. Ez itt már fura volt nekem, szóval csak töröltem róla mindent de még nem kínáltam eladásra.

Viszont idő közben szétmentek és kiderült, hogy a telefon egy talált (ergo lopott) telefon.

Most mit csináljak vele? Adjam le a rendőrségen?

Ameddig nem adom le, addig nekem lehet bajom ebből? Elvégre nem én loptam el, nekem csak odaadták..

Még kiskorú vagyok, nem akarom, hogy anyát hurcolják meg emiatt.



2019. szept. 18. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be egy szolgáltatóhoz, hogy nézzék meg, az IMEI száma alapján nincs-e lopottként nyilvántartva. Ha igen, add le a rendőrségen, egyben tegyél feljelentést anyud volt párja ellen lopás gyanúja miatt. Ha nem, akkor nyugodtan használd, de ne add el, mert ha az előélete kiderül abból baj lehet, aztán bizonygathatod, hogy te ezt csak kaptad.
2019. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
47%
Add nekem.
2019. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!