Magyarországon van irodalmi ügynökség?
Nincsenek, nem vagyunk akkora piac, hogy eltartsunk ilyen ügynökségeket, ők meg akkora piac, hogy ők el tudnak tartani ilyen ügynökségeket. Magyar szerzőnek a külföldi ügynökséggel kell kapcsolatba lépnie.
De vigyázz, hemzsegnek az olyan kiadók, mint a United P.C., akik csak le akarnak gombolni rólad párezer dollárt, hogy aztán ne történjen semmi. Ők azok, akik lelkesen írnak neked, hogy köszönik a olvasták a, úgy gondolják, hogy, és az az ajánlatuk, hogy. És 2-3 ezer dollárnál kezdődik az ajánlatuk. Valójában meg ha jó a könyv és ők komoly kiadó, akkor $0-nak lennie az ajánlatnak.
Én elvéreztem e téren, pedig 4x5-csillagos a könyvem a Readersfavorite-en, áradoztak róla. Mondjuk a Readers' Favorite évente, júniusi leadással rendez regényversenyt, arra párszáz dollárból lehet nevezni, és a fődíj pont egy ilyen szerződés. Esetleg érdemes megpróbálni, hátha szerencséd lesz. Persze előtte kell egy angolnyelvű, anyanyelvi-lektorált példány a könyvből, ami cirka 2 milla.
Jobban jársz, ha indítasz egy angolnyelvű Youtube-csatornát, belefektetsz 2-3 évet, közben írsz folytatást vagy pár új könyvet, és jó esetben egy párszázezres követőtábornak már közvetlenül el tudod adni a könyvedet, sőt egy beleolvasásra alapozott előrendelési kampányból akár meg is tudhatod finanszírozni a saját kiadást. Ha elég nagy már az audienciád, akkor már könnyebb pénzt szerezni a fordításra (azt nem tudod előfinanszíroztatni a követőiddel, eléjük már egy angolnyelvű könyvet kell letenned, legalább néhány fejezetet, hogy eldönthessék, előrendelik-e).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!