Miért mondják azt, hogy még mindig más/jobb kis faluban élni mint városon? 17/f
Van pár barátom, akik mind egy kis faluból származnak, meg apum is falun nőtt fel. Elég gyakran járunk a nagyiékhoz falura, jó ott valamiért tényleg más a hangulat mint városon.
Járok én is ott ki a haverokkal, ott tényleg nem arról szól hogy mindenki a telefonját nyomkodja, gyakran telefont sem visznek magukkal ha mennek ki.
Van ott egy tó is, ők mindig oda járnak fürdeni, nekem meg azt mondja anyu bele ne merjek menni, kitudja milyen koszos, mély meg minden. Őket nem féltik? Haver mondta hogy gyerekkoruk óta itt fürdenek minden évben, felmásznak az egyik fára és onnan ugrálnak a vízbe.
A másik ami tetszett az tényleg hangulatos dolog, van ott egy öreg nem működő szövetkezet (magas dohányszárító épületek, romos istállók...). Mindenhová ki van írva hogy kamerával megfigyelt terület, de ez nem érdekli őket, bemásztunk a kerítésen, felmászunk a legmagasabb szárító épült tetejére és ott ücsörögtünk, dumáltunk, cigiztünk. Vagy ott még mindig menő a BMX, deszkázás...
Ott nincs az a nagy hajtás, nincs diszkó meg ilyenek, ha inni akarnak akkor az egyetlen kocsmába mennem ami a faluban található, nagyon régi motorokkal motoroznak...
Unokatesóm is mondja az anyjának hogy megyek ki, nem az az anyja válasza hogy vigyázzatok magatokra, ekkorra meg ekkora gyere haza, hanem az hogy oké.
Ott miért nem féltik annyira a gyerekeket mint mondjuk nálunk?
Csak nekem tűnik úgy, mintha ott még mindig a 80-90-es években élnének?
Egy falusi gyerek sokkal jobban tud vigyázni magára, mint egy városi. Ő abban nő fel, hogy naponta próbára teszi a testét, a bátorságát.
Én 55 éve voltam gyerek. Életem első hat évét falun a nagyszüleimnél töltöttem. Mai szemmel nézve ijesztően vad (vagy inkább csak nyers?) világ volt. Később, amikor iskolaköteles korba értem, már a szüleimmel laktam, de ott is folytattam ezt az életvitelt. Elhagyott bányaüregek, építkezések, városszéli láposok voltak a játszótereink, ahová manapság még kísérővel se engednék a gyerekembert. Egy csontig ható horzsolás, tenyérnyi kék-zöld folt, vagy törés szinte mindennapos hozadéka volt vadulásainknak, de másnap ugyanott folytattuk.
De amikor nyári szünetben visszamentem falura, a régi cimborák között mindezzel együtt is csak egy elkényeztetett városi gyerek voltam.
Szóval ha rajtam múlna, a gyerekkort mindenkinek falun kellene töltenie, nem a számítógép mellett, chipset rágcsálva. De ma már a nagyobb falvak fiatalja is a szobában kockulnak egész délután.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!