Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van az a helyzet, amikor...

Balogh Bence 2019 kérdése:

Van az a helyzet, amikor elfogadható az önbíráskodás?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban látok olyan helyzeteket, ahol szabályszerűen, jogszerűen, de nyilvánvalóan igazságtalanul történnek dolgok. Én értem, hogy a legfontosabb a zéró tolerancia az erőszakkal szemben, de amikor tudatosan visszaélnek egy helyzettel, akkor nem érzem erkölcsileg elítélhetőnek, ha tettlegességre kerülne sor.


Inkább tűrjön az ember a békesség/társadalmi rend kedvéért vagy küzdjön, mégha börtön is jár érte?


2019. aug. 7. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizikai bántalmazásról van szó, akkor a jogos védelem (vagy önvédelem), ami jogszerű és törvényes, indokolt esetben és mértékben.

"amikor tudatosan visszaélnek egy helyzettel"

Nem teljesen világos, hogy mire utalsz. Provokációra?

2019. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Akiben megfogalmazódik, jogos-e az önbíráskodás, annak javaslom: "vagy küzdjön, mégha börtön is jár érte"!

Amíg űl, legalább nyugalom és béke lesz az utcán.

2019. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Erőszak erőszakot szül, de ha a a törvények harmatos lókukit sem érnek és az elkövetőt védik az áldozat helyett, akkor szerintem tökéletesen elfogadható. Vissza kellene hozni a szemet szemért elvet.
2019. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3-asnak teljesen igaza van, ha az igazságszolgáltatástól nem várhatunk igazságot, akkor az önbíráskodás az egyetlen megoldás. lásd Hudák Balázsné balotaszállási állatkínzó, amig valaki ki nem nyírja nem lesz igazság
2019. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!