Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Várjátok, hogy Magyarországon...

Várjátok, hogy Magyarországon is bemutassák az Operaház Fantomjának a folytatását, a "Love Never Dies"-t?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Félig igen, félig nem. A fantom a kedvenc musicalem, egyszerűen remekmű úgy ahogy van (zenével, díszlettel, jelmezzel, történettel stb.), és félek, hogy sokkal rosszabb, és kiábrándító lesz. Olvastam egy ilyen "kedvcsináló" leírást róla, és kb. egy brazil szappanoperának lenne ilyen története. Webber biztosan nagyot alakított a zenét illetően, de mégis kicsit félek tőle.
2010. júl. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is így vagyok vele. Ez már nem az a fantom lesz, hanem egy olyan, amely a 2000-es évek végén, már a mai felfogás szerint íródott. A zenéje viszont fantasztikus, méltóképp lép az eredeti mű nyomába. Érdemes meghallgatni a Love never dies c betétdalát.
2010. júl. 12. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Abban, hogy a zenéje jó lesz soha nem is kételkedtem, biztos, hogy Webber nem hazudtolta meg magát :) Elég sok musicalt láttam már tőle. Viszont a történetben már nem vagyok ilyen biztos.
2010. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Majd meglátjuk;) Mindenesetre azt hallottam hogy hatalmas az érdeklődés, folyamatosan teltházzal játszák mind New Yorkban, mind Londonban. Nem bánnám ha ide is eljutna:D
2010. júl. 12. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az Operaház Fantomja nagyon nagy csalódás volt. A zene, az ének kiváló, de az előadás csapnivaló volt szerintem. egyrészt katasztrófális volt a hangosítás pedig elvileg jó helyen ültünk, vagy túl volt vezérelve, vagy nem tudom, de néha már egy ember is ki kudta akasztani a fülem (a Mózartnál ugyanehez legalább három egyszerre éneklő kellett), másrészt és ez volt az igazi gond szerintem, hogy gyakorlatilag bejött valaki a színpadra, megállt, álló helyzetben énekelt, majd amikor befejezte, akkor vagy kiment, vagy átment máshova aztán vagy énekelt mégvalamit, vagy nem. semmi dinamizmus, semmi élet nem volt az egészben, gyakorlatilag pillanatképek sorozata volt.


persze lehet, hogy van akinek ez is elég, de én olyanokon nevelkedtem, mint a Padlás, Dr. Herz, István a király stb. ahol történik is valami a szinpadon, nem csak álldogálnak egyhelyben.


szóval nekem csalódás volt. a zenét majd meghallgatom, ha találkozom vele, de pénzt többet Webber darab megnézéséért nem adok...

2010. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg bárki is elolvasná így két évvel később az előző választ, ne higgyetek neki, érdemes Webbert nézni és hallgatni is, egyszerűen zseniális ember!!
2012. máj. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!