Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan találhatom meg ami...

Hogyan találhatom meg ami érdekel?

Figyelt kérdés

Most 'fejeztem be' az első évem egy egyetemen, de mostmár biztos vagyok benne, hogy nem jó helyen vagyok. Sajnos eleve hagytam magam belehajszolni, pedig 1 évig passziválni szerettem volna, gondolkodni. Az egyetemen teljesen elvesztettem az önbizalmam, végig úgy éreztem egy nulla vagyok. Tudom, hogy eleve ezt akarják éreztetni az emberrel, de nekem még emellé jött az, hogy én vagyok a kar legrosszabb hallgatója, mert akármennyit tanultam, nem jöttek az eredmények, és most oda jutottam, hogy nem tartom magam képesnek nemhogy erre, de másik egyetemre sem. Szerintem sem elég okos, sem elég szorgalmas nem vagyok. Nézegettem OKJ-s képzéseket, de semmi sem fogott meg, és félek, azt sem tudnám megcsinálni. Itt ülök 19 évesen, és semmiféle ötletem sincs merre menjek tovább. Dolgozni szeretnék, de egy érettségivel, és 0 tapasztalattal nem sok lehetőségem van, szerintem a fizikai munkát sem bírnám, külföldre pedig nem szeretnék menni, pedig lehet az lenne most a legjobb. Járok pszichológushoz most, de még nem igazán értünk el áttörést, max annyit, hogy semmi önbecsülésem, de erre se látok megoldást.


Egyelőre annyit tudok tenni,hogy ezen az egyetemen passziválok most 1 évet, viszont nem tudom mi segítene ebben az 1 évben amivel megtalálnám az utamat. Szerintetek, mit csináljak?


Egyébként sajnálom, ha önsajnálatnak hat az írásom, tudom, hogy sokan vannak így, és van akinek rosszabb is, de nem vagyunk egyformák, az én lelkem most ennyitől is megrogyott.



2019. júl. 2. 22:49
 1/3 anonim válasza:
Én 24 éves vagyok, és ugyanígy érzek. Egyszerűen semmi sem fog meg. Nem tudom mi az a szakma, vagy munka amiben örömömet lelném. Folyamatosan váltogatom a munkahelyeimet. Nekem is rottyon az önbizalmam. Már több szakmát is szereztem, de vagy nem tudtam benne elhelyezkedni, vagy miután elhelyezkedtem rájöttem, hogy egy rakás sz*r, és nem olyan aminek elképzeltem. Igazából a tudat hogy egy munkahelyen töltsem el az életem nagy részét, teljesen kiborít. Nem tudom hogy képesek egyesek 10, 20 vagy akár több évig is egy munkahelyen megmaradni. Sokszor szégyellem emiatt magam, főleg mikor látom hogy velem egykorúak már több éve dolgoznak egy adott helyen, de nekem nem megy. Nem tudom mi lehet velem a gond, nem lettem elkényeztetve, rendesen tanultam, utolsó években kitűnő volt a bizonyítványom. Örülnék, ha kapnánk erre mindketten egy segítő választ, bár tudom lesz jó pár gúnyos megjegyzés. Ilyenkor megjelennek azok az emberek, akik ezt a pillanatot várják, hogy most aztán jól megmondják nekünk, ezzel enyhítve nyomorukat.
2019. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyelőre még nem, de türelmesen várok, hátha lesz valami ötlet.
2019. júl. 4. 22:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Én együtt érzek veletek. Én is sokszor úgy érzem magam, hogy sokszor demovitált vagyok. Én most fejeztem be az egyetemet. Én is teljesen hasonló érzésekkel küzdöttem meg, hogy nem volt önbecsülésem bár én még olyan voltam a vizsgák előtt, hogy tanulom azt ,amit kell és lesz, ami lesz, de sokszor volt görcs is a hasamba is az izgalomtól. (főleg a pofára ment az osztályzás) A lényeg, hogy tudom, hogy nekem onnan jön ez az elemi demotiváltság, hogy nekem pl anyám meg bátyám mindig nyomatták éveken keresztül (kiskoromtól), hogy akár elnök is lehetek meg hasonlók meg hogy milyen okos vagyok, hogy akár orvos is lehetek. Mindig mondták, hogy mindenre megvan az esély. Ettől, hogy tudtam, hogy egy közepes tanuló vagyok, aki nem tudna ilyeneket csinálni és örülne ha egyáltalán csak bejutna egy egyetemre, ezért nagyon szégyeltem magam, mert tudtam, hogy semmi nagy dologra nem leszek képes. Egyszerűen bármiről is volt szó az életemben, akkor ők már egyből magasra rakták nekem a lécet hatalmas elvárásokkal. Belegondolva, hogy egyszerű gyerektől nem lehet elvárni a világ mindenséget, hogy amibe belekezd abba profi legyen. Nyilván, hogy ez azzal párosult, hogy szerettem anyámat lenyügőzni már kis iskolás korom óta. A tinidzser koromat áthatotta ez a szégyenérzet. Gondolhatjátok milyen jó hatással volt rám akkor. Mostanában azzal küzdök, hogy ezeket ne vetítsem ki másokra, mert ugye így is születhetnek a maximalisták. Sokszor megvan bennem, hogy amit nem tanulhatok meg profi szinten abba én bele se akarok kezdeni. Ha már látom, hogy a kezdetek nehezek, akkor inkább refelexszerűen abba hagynám, mert tudom, hogy nem leszek világ első benne. Az a baj, hogy reflex annyira belém ivódott, hogy nagyon nehéz erről leszokni. Vizsont rájöttem, hogy amit így közelitek meg az életem során, azokat nem is szerettem örömmel csinálni. Egyszerűen megöli az ember lelkét és kedvét az ilyen viselkedés. Ezt azért írtam le gyorsan így, hogy lássátok, hogy például nekem miért volt és szokott lenni valamikor kicsi az önbecsülésem. Én valamikor azt szoktam mondani magamnak, hogy ne akarjám mindenhol megváltani már ezt a qrva világot :D Nem muszáj nekem minden területen áttörést elérnem, ahova csak beteszem a lábam. Én mindig is irigyeltem azokat, akik egyszerű munkásként is, de boldogok és elégedettek.
2019. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!