Joghallgatóként mennyire számít, hogy milyen országban végzed a jogot?
Nyilván eléggé, de például sokan jönnek ezzel a nemzetközi jog dologgal, holott rengetegszer hallom, hogy az is egy nagy lutri, attól még, hogy nemzetközi jogra szakosodsz, nem várnak tárt karokkal külföldön.
A kérdésem leginkább az lenne, hogy mennyire éri meg Magyarországon jogot tanulni, hogyha ki akarsz menni külföldre.
Megköszönöm ha bő választ írsz.
Magyarországon végeztél akkor csak itthon lehetsz az.
Ha Németországban akkor csak Németországban, de ithon se.
Ha Amerikában akkor Amerikában és Angliában is egyaránt lehetsz.
Nemzetközi jog esetén nem egy másik ország jogát tanulod, hanem annak is van nemzetközi közjog (pl. EU-s joganyag, diplomácia), meg nemzetközi magánjogi része (pl.magyar és egy külföldi házasságának felbontása stb.).
Ha te külföldön akarsz jogász lenni, akkor az adott országba menj jogot tanulni, de akkor azzal számolj, hogy magyar praktizáló jogász nem lehetsz (kivéve európai közösségi jogász), ergo ha visszajössz vizsgázgathatsz, beiratkozhatsz jogi egyetemre itthon és ugyanez fordítva ha magyar diplomával kimennél.
Nem tudom, hogy milyen a nyelvi tudásod, de magyar anyanyelvű külföldi jogászként nem egyszerű a dolgod, anyanyelvi szintű szóbeli, írásbeli íráskészségre lesz szükséged + sok olyan terület van amit csak az adott ország állampolgárai tölthetnek be (pl.bíró, ügyész stb.), ergo állampolgárságot is szerezned kell majd, esetleg a magyartól megválni (pl. Ausztria, Németország). Én idáig akikről tudok, hogy külföldre mentek jogra (biztos van kivétel) legtöbbször vagy irtó hosszú ideig csinàlták a diplomát (mert nem ment nekik, jogot magyarul sem könnyű tanulni, megérteni) vagy pedig elvégezte de nem tudott elhelyezkedni igazán kinn mert nyilván te úgymond egy bevándorló vagy és egy ügyvédi irodánál az adott ország állampolgárait részesítik előnyben, ahogy Magyarországon is.
Nem lebeszélnélek, de szerintem járd körbe ezt a témát, beszélj olyannal, aki jogász abban az országban magyarként, ahova mennél.
"A Római Jog, Nemzetközi Jog, Eu jog azok mindenhol ugyanazok"
Angol szász jogban precedens jog van. Tehát az állításod nem igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!