Orvosi önköltséges képzésen milyen szisztémia szerint húzzák meg ponthatárokat?
Nézegettem a statisztikákat. Talán a DE-nél volt az, hogy volt 4 jelentkező első helyen, de senkit nem vettek fel közülük. Szóval ezek szerint az önköltséges képzésekre is vonatkozik minimumponthatár? Vagy ezek a jelentkezők azért nem kerültek be, mert megbuktak, vagy mi?
Csak elméleti kérdés egyébként, túl sok időm van :D
Nem, az önköltséges képzésekre nem vonatkozik a minimumponthatár.
Nem mondom biztosra, de gondolom feltöltötték az összes helyet államis diákokkal, így az önköltséges hallgatóknak már nem maradt egy hely se. Az egyetemnek igazából mindegy, hogy a tandíjat az állam vagy az adott hallgató pengeti ki.
# 5
Hol olvastál ilyen hülyeségeket? Légyszi valami linkkel bizonyítsd már az állításaidat :D
Úgy van ahogy az első írja.
Tegyük fel h van 100 hely az adott szakra. Elkezdik feltölteni a legjobb pontot elérő állami helyre jelentkezőkkel. Mennek lefelé a pontokkal és mondjuk 442 vagy annál több pontja van 96 embernek, és 441 pontja van 6 embernek. A ponthatár így 442 lesz és még marad 4 hely. Ezeket fogja megkapni a 4 legtöbb pontot elérő költségtérítéses hallgató (ezért fordulhat első h költségtérítésesen magasabb a ponthatár, mint államira, mert ha mondjuk a 4. költségtérítésesnak 460 pontja van, akkor az lesz a ponthatár értelemszerűen).
Ha a ponthúzásnál úgy tudnak megállni, hogy a 100. államisnak a példánkból kiindulva 442 pontja van, a 101.-nek pedig 441 akkor a 442 lesz a ponthatár és nem maradt több hely a költségtérítéseseknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!