Angol nyelvoktató szakra jár valaki vagy jelentkezik valaki? Ez egy bölcsész szak. Lehet ezzel a végzettséggel közoktatásban vagy nyelviskolában tanítani?
Eze gy fa****sság, kb semmire nem jó, mert NEM LESZEL TANÁR ha ezt elvégzed.
Csak azt tanítja meg, mi kell a tanításhoz.
Mintha kb azt tanulnád, mi kell az autószereléshez, mik az autószerelés körülményei, de attól még nem lehetsz autószerelő, nem szerelhetsz autót.
Mondom mégegyszer, semmire nem jó. Ez egy tanárszak-utánzat. Hivatalosan NEM taníthatsz iskolákban a szak elvégzése után.
Ha nyelvet akarsz tanítani, akkor tanárszakra jelentkezel. Más út nincs.
Azért indítják ezt a szakot, mert kell a pénz, nincs elég ember aki tanárnak tanulna és lusták elvégezni az 5 éves tanárképzést.
Így kitaláltak egy butított tanárszakot, ami valójában mindent elpofáznak a tanításról, csak tanárt nem csinál belőled. Oktatót. Ez nem egyenlő tanárral.
Lehet védeni, meg szépíteni, valójában kalap sz***rt nem ér.
Néhány nyelviskola is kitalált már nyelvoktatói képzést, ahol okoskodnak a tanításról, mintha mindenki többet tudna a tanításról mint a másik. Órán való bohóckodás, játékosság, a tanuló szórakoztatása, hasonló fa***szságok vannak terítéken.
Valójában senki nem ismer tökéletes tanítási módszert, az egyénhez kell igazodni és ez adja meg az utat.
Ha hivatalosan akarsz tanár lenni. tanárszakra menj, minden más csak parasztvakítás, lehúzás és süket okoskodás.
A nyelviskolák persze szidják az egyetemi tanárképzést, mert ők mindenkinél mindent jobban tudnak, hiszen ki, ha nem mi, mi vagyunk a legjobb nyelviskola. Ha megfigyelted minden nyelviskola azt vallja magáról, hogy ő a legjobb.
Szóval a PÉNZ az oka.
Amúgy KÜLFÖLDÖN is ha nyelvtanárt keresnek, akkor ott is a követelmény a TANÁRI MA diploma, nem holmi sz***ros "angoloktatói" képzés.
Legfeljebb visszakérdeznek, hogy akkor most Ön tanár? Ha a válasz nem (márpedig nem), akkor meg elküldenek a pics*ba.
Megnézheted, általános / középiskolában is ez a követelmény.
Szóval nem csak Magyarországon van ez szabályozva.
Vicces amit a felvi erről ír :D :D
"A szakon végzettekről jelenleg még nem rendelkezünk diplomás pályakövetési eredményekkel, vagy a végzett hallgatók alacsony létszáma miatt az eredményekből nem kapható releváns információ. "
Persze, hogy nincsenek eredmények, mert valami barom mostanában találta ezt ki :D Gondolom megveregették a vállát és előléptetést is kapott :D
Elmondom neked, hogy ha te BÁRMIT akarsz oktatni, akkor már most helyben önjelölt oktatónak mondhatod magad. Könyvet se kell elolvasnod hozzá. Szak meg pláne nem.
Én asztronómus oktató vagyok. Vállalom a csillagok és bolygók fizikájának az oktatását. Jöhettek bátran hozzám. Valamit olvastam egyszer a témában, de nem sokat. De azért jöhettek, mert oktatom.
Ha tehát neked kimerül az angolod a yes / no - ban, attól még mondhatod magad angol oktatónak, és vállalhatsz órákat.
Más kérdés, hogy ki fog járni hozzád.
Nem tudom, mennyire aktuális még a kérdés. Több nyelviskolában CELTA végzettséggel is lehet tanítani, ami kb. ugyanaz, mint a nyelvoktatói, csak nemzetközi, olcsóbb, rövidebb és a Cambridge csinálja.
Igaz, hogy jelenleg Magyarországon csak tanítói vagy tanárszakos diplomával lehet közoktatásban tanítani, sokaknak azonban a nyelvoktatásban nem ez a cél.
Az előző válaszolóból, úgy látom, elég erős érzelmeket váltott ki a kérdés. Őszintén szólva nem érzem annyira gyakorlatiasnak a mai tanárképzést, hogy azt mondjam, az egyetem annyival jobb. Hogy a gyakorlatban mennyit tudsz profitálni a képzésből, nagyon attól függ, milyen oktatóhoz/mentortanárhoz kerülsz. Az ELTE PPK Neveléstudományi Tanszék pl. tele van olyan oktatóval, aki az egyetemen kívül élesben egy percet sem tanított iskolában, a DELP (Angol Nyelvpedagógiai Tanszék) oktatói közül azért van néhány, aki pár évet lehúzott közoktatásban 10-20 éve. Ami pedig a "játékos bohóckodást" illeti a nyelvoktatói képzésekben, én még életemben annyi posztert, színes filcet, nyomdás filcet és egyéb lópikulát nem használtam, mint az ELTE tanárképzésén, de mivel a nyelvoktatóiban nem volt részem, arról nem tudok nyilatkozni.
Ha magánban szeretnél nyelvet tanítani, elég elindítani egy KATA-s vállalkozást, és simán számlaképes vagy, nem kell semmilyen végzettség a regisztrációhoz. Sok nyelviskola tud órákat adni neked szakirányú végzettség nélkül is, amennyiben számlaképes vagy, és nem akkreditált kurzust tanítasz, mert azokat máshogy adminisztrálják. A (bármilyen) felsőfokú végzettség viszont követelmény. Illetve magyart idegen nyelvként taníthatsz nyelvsuliban anyanyelvű oktatóként.
Közoktatásban ezzel nem lehet elhelyezkedni, oda tényleg tanári diploma kell. Nyelviskolába, magánszférába viszont jól hangzik (ott meg nem is feltétlenül szükséges).
Az első hozzászólónak meg: hátrább az agarakkal. Megvan az oka, hogy az osztatlan tanárképzés olyan népszerűtlen, és nem csoda, hogy közben ilyen és ehhez hasonló képzések indulnak. Az emberek nagy része (főleg, aki mondjuk már elvégzett egy alapszakot) nem fog megint a nulláról indulva, további 5-6 évre benevezni azért, hogy majd egyszer éhbérért taníthasson. Úgy eleve, a pályára alkalmas embereknek nem kellene 6 év, hogy tanárt faragjanak belőle. Az egész tanárképzés ezer sebből vérzik. De mit is várhatunk egy olyan országban, ahol nincs oktatási minisztérium.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!