Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van BTK szakokra...

Mi értelme van BTK szakokra járni 3 évig ha utána el se lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdem, évente több száz és ezer BTK-a diplomás kerül ki a piacra. Ők mit kezdenek magukkal? Volt értelme elvegezni csak azért, hogy legyen egy diplomád?

2019. febr. 7. 20:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
#9 Nyilván, de az egyrészt egy kicsit drágább mulatság lenne neki. Másrészt meg egy nyelvvizsga még mindig kevesebbet ér, mint egy nyelvszakos diploma. Harmadrészt pedig miért ne járjon valaki épp szlavisztikára, vagy akármelyik nyelvszakra, ha nem csak nyelvet tanulni akar, hanem jobban elmélyedni a nyelvészetben, az irodalomban és történelemben is?
2019. febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Én orosz alapszakot és mesterszakot végeztem, és bár nem vagyok egy világ hülyéje, vért izzadtam vele az évek során. :) Eleve a nyelvtanulás is sokkal intenzívebb, mint egy nyelviskolában, orosz lektorok és előadók jöttek hozzánk, mi pedig mentünk Oroszországba, és valahogy meg kellett értetnünk magunkat, pl. ha igazoltattak, szóval nem volt tréfa dolog. :D De ott van még a nyelvészet, irodalom, történelem, művészettörténet is, szóval tényleg egészen sokat formált a világlátásomon és a műveltségemen. Mesteren már főleg a politikai rendszerről, gazdaságról, ill. az orosz-magyar kapcsolatokról tanultam, és ez utóbbi területen is sikerült elhelyezkednem, valamint olykor-olykor a média világába is "csábítgatnak", de azt meghagyom másnak. :) Ha fordítani vagy tolmácsolni kell Oroszországból érkezett személyeknek, elsőként az egyetemekhez fordulnak, mert ott garanciát kapnak arra, hogy a tolmács valóban érteni fogja a beszélgetést, és nem fogja félrefordítani (ami megfelelő háttértudás és az adott kultúrára vonatkozó műveltség hiányában bármilyen szintű nyelvtudásnál megeshet).


Nem írok többet, mert már érzem, hogy kezd hosszúra sikeredni, és tartok tőle, hogy éppen ezért sokan végig sem olvassák. :) A lényeg, hogy a nyelvszakok nem "büfészakok", elég sokat le kell tenni az asztalra, utána viszont - ha legalább minimálisan életrevaló az illető - a befektetett energia meg fog térülni. :)

2019. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Bratilla ***** válasza:
85%

Utolsóval értek egyet, a nyelvszakokkal nagyon sokra lehet vinni. Viszont egy orosz vagy keleti szak nincs egészen egy szinten egy anglisztikával, ami tényleg nem egy nagy durranás, bár biztosan van, akinek azzal is bejön az élet. Nyelvszak és nyelvszak között is van különbség, BTK-s szak és BTK-s szak között meg aztán pláne! :) Tényleg van olyan, ami csak olyan papírt ad, ami s.gget törölni jó, de azt is mindenkinek joga van tanulni, ha érdekli. Főleg, hogy általában ezek azok a szakok (magyar, filozófia, művtöri stb.), ami iszonyú nagy műveltséget tud adni az embernek (persze csak ha komolyan veszi és nem végigpuskázza). A pszichológia is egy elég kemény BTK-s szak.


Igazából nem értem, egyeseknek miért fáj, ha valaki mást tanul, mint ő. Én orvosin vagyok, és pl. nem értem, hogy képes valaki pénzügy-számvitelt tanulni, amikor (számomra) halálosan unalmas. De ha mást meg ez érdekel, akkor ennyi, szíve joga. Mindenki foglalkozzon a maga boldogulásával. :)

2019. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem mindenkinek való ...
2019. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!