Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van BTK szakokra...

Mi értelme van BTK szakokra járni 3 évig ha utána el se lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdem, évente több száz és ezer BTK-a diplomás kerül ki a piacra. Ők mit kezdenek magukkal? Volt értelme elvegezni csak azért, hogy legyen egy diplomád?

2019. febr. 7. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
BTK-s diplomám van és dolgozom. Nem, nem mekiben.
2019. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez elég súlyos általánosítás, mert bár van valóban néhány kevésbé hasznos szak a BTK-n, rengeteggel ellehet helyezkedni.

Például az általad megjelölt japán is egy jó lehetőség, a különleges nyelveket ismerőkre mindig van igény.

Ezen felül a legtöbb szakkal is lehet munkát találni azért, csak lehet hogy valakit nem a több 100 ezres fizetések vonzanak, hanem hogy azt csinálja amit szeret

2019. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Ki mondta, hogy nem lehet vele elhelyezkedni?
2019. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Hidd el, ha jól beszélsz németül, angolul és japánul is, rengeteget lehet keresni. Német és angol alap, némi szaknyelv is, ezek mellé egy ritkább nyelvszak tuti trió. Meg úgy alapból, ha már magas fokon beszélsz kát-három idegen nyelvet simán kereshetsz annyit, mint mondjuk egy GTK-s, sőt...Ehhez mondjuk önmagában valóban kevés egy szak, önmagadat is kell fejleszteni órákon kívül, programokban részt venni és ezáltal kapcsolatokra szert tenni. De ez bármelyik más szakra is igaz.
2019. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
A nyelvszakokkal még egy 3 éves alapszak elvégzése után is lehet jól fizető munkát találni, ha nem csak a papír van meg, hanem mögötte a tudás is. Ellenben pl. egy pedagógia BA-ról ugyanez nehezen mondható el.
2019. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Btks szakot vegeztem.

Az egyetem elott olaszul es angolul beszeltem.

Most mar oroszul es svedul is tudok , illetve az egyetem utan elmentem nyelviskolaba.

Nyevi teruleten dolgozok, elvegeztem a btkt es lass csodat jobban keresek az irodaban, mint masn3 muszakkal folyamatosan tulorazva. :)

Ennyit az ertelmetlen btkrol. Elfogadom hogy vannak olyan szakok amik feleslegeyek ( en is ilyennek tartom speciel a szabadbolcseszetet), viszont szerintem a nyelvekkel sosem lovunk melle. Valotlan dolog azt allitani, hogy btks diplomaval nem lehet elhelyezkedni.

2019. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
#6 tehát te sem a diplomád miatt tudtál elhelyezkedni, hanem a nyelvtudásoddal, amit meg nem az egyetemen célszerű megszerezni, és nagyrészt te sem ott szerezted. De akkor a kérdezőnek miben nincs igaza?
2019. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
#7 de a diploma miatt tanultam meg oroszul es svedul az mas hogy elotte mar beszeltem mas nyelvet. Sveden iszonyu hajtas volt, az oroszt is felhoztam kozepszintre es de ha nincs a btk sose tanultam meg volna ezeket a nyelveket.
2019. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De hát akkor ennyi erővel nyelviskolába is járhattál volna...
2019. febr. 9. 11:09
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

Nekem van olyan japán szakos ismerősöm, aki korábban kezdte a szakot, mint én, és végzés után bankban kapott munkát. Olyan munkát, amit egyébként okj-vel is be lehet tölteni. Mondjuk irodai munkavégzéshez nem kell diploma...


Sokan mindig azt mondják, ha japán szakra mész, akkor lehetsz fordító, tolmács, stb stb. Ez abban az esetben igaz, ha jársz japán szak mellett nyelvsuliba is, mivel japán szakon a képzés nyelvi része nagyon pocsék, összességében van egy darab nyelvtan és egy darab nyelvgyakorlat órád HETENTE 1 alkalommal. Ha szerinted így meg lehet tanulni rendesen japánul, akkor hajrá! [és ezt mint japán szakos mondom]. Az egyetem nem nyelviskola. Ua. a helyzet, mint pl. anglisztika szakon. Nem az anglisztika szakon fogsz megtanulni angolul. A nyelvi modul teszi ki a képzés legkevesebb részét. A Károlis mintaterv itt elérhető: [link] az ELTE-s meg a Távol-Keleti Intézet wewboldalán...


Ahhoz, hogy egy nyelvet el tudj sajátítani, ami szerintem egy tolmácsnak, egy fordítónak alapvető dolog, ahhoz nem ártana éveket eltölteni a célországban, esetleg középiskolától kezdve tanulni a nyelvet.


A KRE-re évente felvesznek 130-135 hallgatót. Időben, tehát 3 év alatt kb. 4-5 ember van, aki időben el is tudja végezni a képzést, ezt szintén le tudod csekkolni a KRE-n. És van kb. 4-5 diák, aki rendesen meg is tudja tanulni a nyelvet. Attól, hogy ezt a szakot elvégzed, még NEM leszel sem fordító, sem tolmács. Szépen is néznénk ki :"D


Természetesen nem lebeszélni akarlak, én csak a véleményemet, tapasztalataimat osztottam meg.

2019. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!