Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök szeretnék...

Villamosmérnök szeretnék lenni, milyen fizetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
sziasztok, villamosmérnöki szakra jelentkezem az idén, sikeres végzés esetén, Magyarországon belül hol a legjobbak a munkakörülmények illetve a fizetések? Mennyire nehéz munkát találni friss diplomásként? Milyen fizetésre számíthatok? Kérem csak olyanok írjanak akiknek személyes tapasztalata van.

2019. febr. 1. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Villamosmérnök, az olyan gyűjtőfogalom, mint az élőlény. Hangya vagy elefánt? Vagy nincs elképzelésed arról, hogy melyik szakterületen szeretnél tevékenykedni?
2019. febr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Jó fizetésre számíthatsz. Előtte meg jó erős matematikai tanulmányokra. Igaz ez nem volt kérdés, csak úgy eszembe jutott.
2019. febr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kedves egyes, ne haragudj csak annyit tudok, hogy szakosodni kell majd talán a második évben, mesélnél nekem erről? milyen szakterületek vannak? mik az előnyeik hátrányaik
2019. febr. 1. 23:57
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
BME-n mikroelektronika, villamos energetika, szabályozástechnika és infomommunikáció. De ugyis szoftverfejleszto lesz beloled mint a villanyosok 90%ból :D
2019. febr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
óbudaira jelentkezem
2019. febr. 2. 00:52
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Azt hittem, valamelyik területhez fűz valami kapcsolat (hobbi, szülő munkahelye, csak úgy mindig is vonzott, stb), csak nem mondod. Hát, akkor még előtted áll az a feladat, hogy olyan tevékenységet találj, amit végezni öröm minden nap bemenni, vagy legalábbis negatív érzések nem kapcsolódnak hozzá. Mert a pénz az nagyon fontos, de hogy ne lyukadjon ki az ember gyomra, az tán még fontosabb.
2019. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazabol maga a fizika erdekel, azon belul az elektromossag. De itt tobben a matekot emeltetek ki, remelem azzal se lesz majd gond. Az info mennyire kemeny?
2019. febr. 3. 03:10
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Elektromosságot mindenki tanul az elején. Bár voltak korok, amikor az sem volt egyforma, például nekem van két jegyzetem, Elméleti Villamosságtan, az egyik erősáramos hallgatóknak, a másik műszer- és szabályozástechnika és híradás- és műszeripari technológia szakosoknak (hát ezek régi kifejezések, de a lényeg tán látszik). Hogy ez azért volt-e, mert a kari oktatók így tudtak pénzt szerezni, hogy jegyzeteket írtak,vagy tényleg külön koncepció volt, az persze nem tudom.

A régi képzés idejéből vett példán tán az is jobban látszik, hogy hogyan ment szét, második végén volt a villamosságtan szigorlat, és utána mindenki mást tanult. A gépesek nyilván más szempontból tudtak többet a szinkron generátorról, mint az energetikások, akik a hálózatban betöltött szerepét vizsgálták. De ők mind nyilván szinte csak annyit tudtak az antennákról, mint amennyit óvodás korukban.


A matematika azért kerül mindig szóba, mert kis elfogultsággal lehet mondani, hogy a matematika egyes témaköreit kimondottan a villamossági problémák megoldására "találták ki".


Én ugye nem tudok válaszolni a kérdéseidre, csak a látókörödet tágítom. :)

2019. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy az ország mely részén vállalsz munkát. Kezdőfizetés nettó 160-300-ig bármi lehet. Én sok mindent hallottam már.
2019. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!