Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE gyógyszerésztudományi...

SZTE gyógyszerésztudományi karára felvesznek, ha nem vmi jól sikerülnek a középszintő érettségiim? Pl ha négyesek?

Figyelt kérdés
Még nem érettségiztem jövőre fogok, de szerintem bioszból és kémiából fogok középszintűt, a bioszom sztem jó lesz, a kémia 4es sztem, de ha nagyon készülök lehet jó. Plusz csak a törim 4-es a "fontos" tantárgyak közül, amik számíthatnak. Van esélyem, hogy felvegyenek? És az államilag támogatott az azt jelenit, hogy ingyenes? Engem sajnos csak az érdekel, mert fizetősre nem jelentkezhetek.
2010. jún. 30. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Még nem késő, gyúrj rá a bioszra és a kémiára emelt szinten, mert ilyen eredményekkel középszinten semmi esélyed nincs államilag támogatott egyetemre felvételt nyerni, max valami gagyi ruhatár-büfé szakra.
2010. jún. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Emelt szintű érettségi és minimum egy középfokú nyelvvizsga nélkül még akkor sincs sok esélyed a bejutásra, ha 100%-os az összes érettségid...


És az, hogy az egyik FELVÉTELI tárgyad (kémia) nem 5-ös (azaz rosszabb, mint 80%, mert a százalék számít, nem a jegy), már eleve esélytelenné tesz.

Szóval gyúrj rá a legalább a biológia emelt szintre és a kémia közepet is minimum 85-90%-ra kellene csinálnod és ezek mellé még szerezz egy nyelvvizsgát, mert a jelenlegi felállás szerint nagyon minimálisak az esélyeid.

2010. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel! Kémia v. biosz v. fizika emelt kötelező ettől az évtől fogva. Jövőre az emeltért több, nyelvvizsgáért kevesebb pont jár majd, ezt is vedd figyelembe!
2010. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van 2 középfokú nyelvvizsgám
2010. júl. 1. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!