Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerésztudományi kar...

Gyógyszerésztudományi kar mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Igazából ÁOK-ra akartam menni, de nem igazán bírom a sebészeti dolgokat, így maradt a GYTK. Első sorban a fizika, kémia érdekelne, a biosztól nem félek. Az előbb említett 2 tantárgy nagyon nehéz? Nagyon tudományos, tömény? Előre is köszönöm szépen mindenkinek!
2011. máj. 2. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Már legyengült teljesen a gyógyszerész szak.

(persze más szakok is!)


Szerves szigorlaton pl olyan kérdést húzhattál, ami jobban ment és lehetett puskázni is.


Minden suliban vannak jobb képességűek és rosszabbak is. Ez a gyógyszerésznél is így van.

Van aki anyuci kedvéért végzi el, valaki azért, hogy utána gyógyszerlátógatóként pénzt kaszáljon és van aki azért (5% alatt) aki gyógyítani szeretne embereket és segíteni nekik. (Nem a pénzért tanult.)

2011. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért az a legyengülés még mindig azt jelenti, hogy bár kötelező egy emelt, a fele évfolyam kibukik az első évben... Én ugyan ÁOK-s vagyok, és itt is elég nehéz a kémia (főleg nekem, aki nem szereti), de a GYTK-n sokkal durvább. Az első években nagyon elméleti, és tömény. Ha oda szeretnél menni, mindenképpen kémiából emeltezz, másképpen nem lehet bírni (ez ÁOK-ra is igaz, kitörölhetem a fenekem a biosz emeltemmel, szemben a kémiával nagyon sokat szenvedtem).
2011. máj. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
GYTKra biosz kell az a kötelező felvételibe, + kémia vagy fizika és a kémiát válaszd! a kémia nagyon nehéz. Oda akkor érdemes menni ha imádod a kémiát! nagyon sok féle kémia van: analitikai kémia, általános, szervetlen, szerves, fizikai kémia és még sorolhatnám. Ezen kívül még van első évben matek(ez amolyan buktató tantárgy) és biofizika, biológia, szóval nagyjából minden kell ami természettudományos:D Ha oda mész kösd fel a gatyád:) egy GYTK-s
2011. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most vagyok másodikos gimis, nekem már két emelt lesz kötelező :) Biosz és kémia, természetesen. Hát igazából annyira nem imádom a kémiát, de megy, a fizikát egyenesen gyűlölöm. Amúgy ÁOK-sok, volt olyan, aki kiájult boncolásnál, stb.? :) Ha képen látok dolgokat amúgy semmi gáz, de félek kicsit, hogy élesben rosszul lennék. Tényleg, olyankor repül az illető?? :D
2011. máj. 3. 13:57
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy a válaszokat!
2011. máj. 3. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem volt olyan, aki elájult volna boncolásnál :D Inkább könnyezünk, mert a formalin eléggé csíp. Igazából dobnának ki ezért senkit, de szigorlaton anatómiából van olyan feladat, hogy egy régiót ki kell boncolni. Szóval fontos művelet.
2011. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:) Nekem igazából az orvosi az álommeló, félek, hogy a gytk-n túl nehéz lenne a fizika és a kémia. Perzse tudom, áok-n is van, de annyira-mitn mondtátok- nem lehet ütős... :D hjahj :D vagyok bajban :D
2011. máj. 3. 15:06
 8/9 A kérdező kommentje:
vagyis az orvos az álommeló :D bocsi
2011. máj. 3. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Végül mi lett Veled, melyiket végezted el?
2021. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!