A műszaki menedzser szakon gondolkozom? BME vagy ELTE közül melyiket ajánljátok, vagy esetleg más?
Arról, hogy mit tanultok az egyetemen:
A vegyessaláta szak nem azt jelenti, hogy ne tanulnátok semmit. Hanem, hogy a(z akár nagyon nehéz) tanulmányok nem állnak össze egy egységes kumulatív tudássá. A műszaki menedzser igazából nem mérnök, de nem is igazi menedzser (nem közgazdász), hanem két szék közül a padlóra. Még pont rosszabb, ha nehéz a szak, mert sok a hűhó semmiért.
A munkaerőpiaci elhelyezkedésről:
A valódi műszaki menedzserek mérnökökből lesznek. Egyrészt mert nekik van meg a valódi tudásuk, másrészt meg mert van mögöttük 5-10 év konkrét munkatapasztalat. Szerinted kiből lesz a jobb műszaki menedzser: aki mérnök és 10 éven át dolgozott tervezőmérnökként; vagy aki nem mérnök, és soha nem volt tervezőmérnök?
Továbbá, sokkal több mérnökre van szükség, mint műszaki menedzserre. A műszaki menedzseres állásokat betöltik a mérnökök. Azaz...? Vaskos túl- (és alul-)képzés van műszaki menedzserből.
Illetve, gondolj bele. Tegyük fel, hogy kapnál egy műszaki menedzseres állást műszaki menedzser diplomával. Olyan mérnököket kellene menedzselned, akik valódi, diplomás, gyakorlattal rendelkező mérnökök. Soha nem fognak téged egyenrangúnak elfogadni. Egész életedben attól szenvednél, hogy kiröhögnek, és csak legyintenek, ha szóba kerülsz. És ezt minden egyes napon, a nap minden percében érzékeltetni fogják veled, hogy ti. alulképzett vagy, nem is értesz hozzá igazán, "soha nem csináltál semmit" stb.
Komolyan, inkább menj gazdinfóra, sokkal többet ér!
Kérdező. ne hallgass az előzőekre, fogalmuk sincs mi a helyzet. Én BME-re járok műszaki menedzserre és azt mondom nagyon jó döntés volt hogy végül nem gépészmárnökire mentem. (bár amúgy elmondom neked az sem annyira vész mint mondják, tudom mert szobatársam gépész)
Egyrészt ha normálisan jársz órákra, megtanulod a dolgokat esetleg utananézel annak ami érdekel, bőven meglesz az alaptudásod, gazdasági és valamennyire mérnöki területen is, (sőt sokkal több területre lesz rálátásod) a többit úgyis munka közben megtanítják/megtanulod. És itt jön ami fontos. Míg a gépészek, vegyészek stb. jobban szívnak, nincs idejük dolgozni, tapasztalatot gyűjteni, addig én már 3. félévemben gyakornok vagyok, releváns tapasztalatot gyűjtök. Igaz így a ZH és vizsgaidőszakokat meg kell tolni rendesen, de megéri. Plusz lesz szociális életed, ami még fontosabb. ugyanis azon múlik minden úyis, hogy kiket ismersz, kivel vagy jóban. A BME-GTK az ország egyik legjobb egyetemi közössége, ezt garantálom. Szóval én nem bántam meg, hogy gépész középsuliből végül nem gépészmérnökire mentem. Ahol dolgozom, ott sem néz le egy mérnök sem, sőt inkább segítenek. Persze ez tőled is függ, milyen ember vagy, mennyire akarsz előrejutni az életben, mennyire dolgozol keményen, de MM diplomával+ rátermettségel simán lesz belőled valaki. Ha van kérdésed írj privátot nyugodtan.Üdv.
Nyilván te mondod meg dolgozó mérnököknek akik dolgoznak együtt műszaki menedzserekkel, hogy mi a helyzet :D
Kérdező, az előző előttire ne hallgass.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!