Milyen karon, egyetemen tanuljak reálos érdeklődéssel? Mik a kilátások? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős gimis egy viszonylag jó budapesti gimnáziumban. Szeretem a matekot fizikát infót, mennek is kb. Viszont nagyon sok dolog érdekel, így nem tudok dönteni. Ellenben egyik sem annyira, hogy egyértelmű legyen.


Érdekel a közgazdászat, csak arról azt hallottam, hogy sok van közgazdászból illetve az egyetemek színvonala romlott. (pl Corvinus)


Érdekel a programtervező informatikus ELTE-n csak egész nap a képernyőt bámulni... Meg sok ember ott - nyíltnapokból és hallottakból ítélve - (no offense) de kicsit kocka / gyík és fiú - lány arány is rémes. Magamat viszont nem gondolom ilyen beszűkültnek, érdekel pl. az irodalom is vagy a zenélés. És nem akarok "beszippantódni" abba a létbe.


Érdekel még az ELTE fizika. Szeretek gondolkodni a világegyetem szarságairól meg az entrópiáról stb. Csak félek, hogy ugyanaz a hátrány mint az infónál. Illetve az ELTE állítólag elég elméleti tudást ad, és ha úgy döntök, hogy a privát szférában akarok dolgozni, akkor nem tudom, hogy mik a kilátások. Főleg ha pl elméleti/csillagászfizikus mesterre mentem.


A mérnöki tudományok annyira nem fognak meg, nem érdekel az a sok műszaki tárgy meg ilyen földhözragadt az egész nekem.


Azt kérdezném, hogy mit ajánlotok, mik a tapasztalatok e téren illetve van-e más irány egy reálos beállítottságú diáknak ezeken kívül. Mondhattok a esetleg ha tudtok, kicsit ritkább munkákat, szakokat is. Minden érdekel.


Még konkrétan projektmanager, utasszállító pilóta, katonai vezetés, nemzetbiztonság is megfordult a fejemben.

Később még cégalapításon is gondolkodtam.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2019. jan. 2. 22:15
 1/3 Fizikakedvelő ***** válasza:
77%

Szervusz!

Bár konkrétummokkal nem tudok előállni,mégis a fizika iránti érdeklődéseddel kapcsolatban tennék fel kérdéseket amik a fizikusi irányon elgondolkodtathatnak.

Szóval.

1. Az érdeklődésed a fizikán belül mennyire zárt? Említetted,hogy szeretsz az univerzumról meg az entrópiáról elmélkedni. Ez egy igen jelentős terület s mivel ez a legizgalmasabb és a legfurcsább ezért nagyon könnyű azt hinni,hogy ebből áll az élkutatás. Mégis a fizika ennél egy JÓVAL tágabb spektrumot fed le. A fizikából csak ezt élvezed? A klasszikus mechanika már nem ennyire kedves? Vagy az optika? Mert bár jellemző irány ez a fizikushallgatók körében,mégis ők nem zártsággal mennek egy ilyen szakra véleményem szerint. Illetőleg ez a zártság az én olvasatomban nem ténylegesen mély érdeklődést jelent.(-het) Szóval van-e ilyen zártság?

2. Egyetemek

Vesd el mihamarább a kocka/gyík szemléletedet. Én is ilyen irányban gondolkodom,mégsem mondhatnám magam kockának(legalábbis nem átlagosnak). Kedvenc tantárgyam a fizika meg a matek,de szeretem a történelmet (sokáig kedvenc tárgyam volt), nagyon várom a biológiát(mert idén nincs,de tök érdekes dolognak tartom) stb.

Szóval nem feltétlen beszűkültekkel kerülhetsz össze. Ha mindenképpen Magyarország akkor ELTE vagy BME,ennek a kérdésnek az eldöntése valamelyest az előző ponthoz kapcsolódik. Azt kell tudni a két egyetemről azt kell tudni,hogy mindkettő nagyon komoly,színvonalas. Az oktatot tárgyakba és hasonlókba állítólag nem érdemes a különbségeket keresni,inkább szemléletmódban és hangulatában más. Arról volt több kérdés itt abba nem mennnék bele,hiszen primer tapasztalat hiányában nem akarok kijelentést tenni.

Írd be,hogy BME vagy ELTE fizika,sok találat lesz.

Itt amúgy egy szuper válasz,nagyon kifejtett: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2019. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én a közgazdász vonalat erősíteném, egy alkalmazott közgazdaságtan alapszak (plusz azért ajánlatos vmilyen mesterképzés is) vagy egy pénzügyi matematikai elemző osztatlan képzés nagyon jó. Ha végigcsinálod valamelyiket szinte azonnal felszív a munkaerőpiac, nagyon keresett mind a kettő, mivel elég kevesen végzik ek. Szintén klassz, hogy tarsadalomtudományi szakokként elég szerteágazó tudást lehet szerezni.

Én jelenleg alkalmazott közgazdaságtant tanulok, ez az első félévem és nagyon tetszik, mivel én is sok dolog után érdrklődtem, de semmi sem fogott meg igazán, de szerintem ez ezen a szakon inkább előny, mint hátrány, mert sok dologba bele lehet kóstolni. Az meg, hogy esne az egyetemek színvonala, szerintem nem igaz, legalábbis a Corvinusnak ez a szakja kifejezetten jó, a többiről viszont nem tudok véleményt formálni, azokról nincsenek tapasztalataim.

Remélem tudtam valamit segíteni!

2019. jan. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Énis alkközgázra tervezek, és pont ezek a dolgok miatt sok minden érdekel de semmi se úgy hogy mindent eldobnék. Picit sajnálom de ez van:)
2019. jan. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!