Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanári alkalmasságit mennyire...

Tanári alkalmasságit mennyire veszik szigorúan?

Figyelt kérdés
Tanárképzésre jelentkezőknek egy alkalmassági vizsgálaton kell részt venniük. Mennyire veszik komolyan, milyen feladatokat kell megoldani? Mennyi ideig tart? Mik a kizáró okok? Matek-fizika szakos szeretnék lenni.

2019. jan. 2. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jelképes csak. Pontos információt az adott egyetem tud adni.
2019. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem
2019. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Miután komoly tanárhiány van, és egyre inkább az lesz, szerinted?
2019. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly voltam tanári alkalmasságin és csak a motivációs levelemről beszélgettünk, meg hogy miért akarok tanár lenni, plusz a szituációs feladat. De kb mindenkinek sikerült az alkalmassági, aki ott volt
2019. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm orvosira jelentkezett, és másodiknak megjelölt egy biosz-kémia tanárit. Megkérdezték tőle, hogy: és miért szeretnél tanár lenni? Válasz: nem szeretnék, csak azért jelöltem meg, hogyha esetleg nem vennének fel az orvosira, ne kelljen évet kihagynom...

Sikerült az alkalmasságija. (És egyébként az orvosi is)


Sajnos tényleg nem tudnak válogatni, mert hatalmas a tanárhiány.

2019. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Intézmény és szak függő.

A közhiedelemmel szemben, utasítanak vissza embereket, de igen keveset (szerintem 5%-ot sem érik el). A visszautasítottak általában valamilyen komolyabb gonddal rendelkeznek, pl.: látás-hallás sérülés.. de tudok olyan tanulóról akit azért utasítottak vissza, mert kémiára jelentkezett, de nem volt meg egy mutatóujja, így nem tudták garantálni a biztonságos labor munkát, egyébként alá is iratnak sok helyen veled egy szerződést, hogy nem rendelkezel a szakra vonatkozó kizáró betegséggel. Az persze már nagyobb gond, hogy nincs több helyen betegség lista sem, így nem is tudni, hogy mi a kizáró tényező. Én megkérdeztem személyesen ott is anno, meg később is a képzés során. Több oktató is azt mondta, hogy leginkább a beszédhibákra figyelnek, meg testi fogyatékosságokra, de ez is szakfüggő ( pl.: látássérültként mehetsz történelem tanárnak, ismerek is ilyet, viszont biológiára nem feltétlenül fognak)


A folyamat úgy történik, hogy kapsz egy időpontot, amikorra oda kell menned. Oda mész, majd szólítanak és bemész. Általában 3-4 ember van ott, és köszöntenek, és várnak egy rövid bemutatkozást. Ez a bizottság összetétele változó a szakodtól függően, ugye 2 tanár a két szakodhoz köthető, a másik pedig általában pszichológus (de mondom intézményfüggő,van amikor csak egy ember van bent a bizottságból).

Előre elkellet küldened a motivációs leveledet, amit általában el sem olvasnak, csak ott futják át egyből, és kérdeznek belőle, illetve rákérdeznek, ha valami nem világos. Több helyen itt már ki is küldenek, és kis idő múlva közlik veled, hogy megfeleltél-e, vagy sem. Ahol nem, ott jön a második rész.

A második rész arról szól,hogy vagy beszélgetsz egy kiadott mű értelmezéséről, történetéről, vagy húznod kell egy szituációt, amit értelmezned kell. Néhol még szemlyes tapasztalatot is kérnek,azaz megkérdezik, hogy volt-e veled már hasonló? Mit ettél volna stb stb. Ha ez lemegy, akkor kimész, és majd kis idő múlva közlik, hogy megfeleltél-e, vagy sem.


Az idő max 30 perc.


Régebben adtak egy igazolást, amit felkellet töltened a felvire adott időhatárig. Manapság már több helyen ezt automatikusan elvégzik helyetted.


Ha több intézménybe jelentkezel, akkor is csak egy helyen kell megfelelned.


(a természettudományos párosításoknál nincs olyan nagy kiszórás, mert hiány van, ezt jó ha tudod, de mint írtam alapból sem rostálnak még annyira)

2019. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lanius válasza:

Nagyon komoly problémádnak kell lenni ahhoz, hogy komolyan utánad nézzenek egy alkalmassági vizsgán - pl. lepra, tbc, hiányzó végtag, Down-szindróma stb.


Az esetek 90%-ában egy szemészeti rutinvizsgálatból áll a dolog (tudod, olvasd le a betűket meg számokat a tábláról), meg megkérdezik, hogy miért akarsz tanár lenni, oszt jónapot. :D

2019. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!