A hivatásos repülőgép vezető szak mennyire nehéz?
#1. Van ilyen szak Nyíregyházán és ha minden igaz, akkor Debrecenben is lesz.
Vagy szerinted honnan kerülnek ki az utasszálitó repülőgép-vezetők?
Kutyika!
Tudod egy kamionsofőr nem vállal akkora felelőséget mint egy pilóta, bár az Ő felelősége is hatalmas, akárcsak egy buszsofőrnek... Mégis egy utasszálitó pilótánál kevesen vállalnak nagyobb felelőséget.
Egy kamiont/buszt a vezetőjének nem kell már-már járműmérnöki szinten ismerniük és akkora fizika ismerettel sem kell rendelkezniük mint egy pilótának.
Hogy mennyire értelmetlen ez a kérdés, mindenki döntse el magának, de Te gondolom arra gondoltál, hogy minden szak nehézsége szubjektív.
Ezt én részben vitatnám, eliamerem, hogy van benne igazság, vannak humán és reál beálliítottságú emberek, de szerintem annyira szubjektív csak mint a szépség.
Azért nagyáltalánosságban egy közig. szervezés mindenkinek jóval egyszerűbb mint az orvosi vagy a fizika alapképzés...
Valamint Te nem tévedtél, a tévedés az amikor valamit rosszul tudunk.
Te ezt nem rosszul tudtad, hanem nem tudtál róla semmit, nem vagy a témában benne, nem voltál képes egy perc google keresést sem megejteni, de valamiért mégis úgy döntöttél hogy amit tippelsz azt tényként idehányod, aztán még Te cicukázól itt nekem?!
Miért kell ezzel az igénytelenséggel félrevezetni esetlegesen a hozzám hasonlóan, vagy akár jobban laikus embereket?
Köszi a választ. Az egészségügyi feltételekkel pont kb. tisztában vagyok... Nem annyira nagy dolog mintha valaki hadipilóta akarna lenni, szemüveg sem kizáró ok, csak egy bizonyos szinten túl.
De azért köszi a választ.
Én azt nem tudom, hogy pl. akkor mi van, ha már kifizettem több milliót, megcsináltam 2 évet és aztán romlik le az egészségem... Pl. romlik a szemem.
Akkor ment a kukába a pénz?
Illetve azért foglalkozhat, hogy mennyire nehéz mert azért mégis csak 15-20 millióról beszélünk.
Nem lehet jó kibukni az utolsó félévben pl.
Na akkor kezdjük az elején.
Első lépésként el kell menned orvosi vizsgálatra, enélkül nem vesznek fel a szakra. Ennek meg kell lennie már addigra, mikor a jelentkezést leadod a felvi.hu-n. Nem egy nagy dolog, kevesen esnek ki az orvosi alkalmasságin. Tényleg csak a nagyon erős szemüveg, bizonyos betegségek, klausztrofóbia, ilyenek a kizáró okok csak, de itt mindent megtalálsz: [link]
Ha ez megvan, jelentkezel. A pontszám nem magas, mivel csak önköltséges képzésforma létezik, nem sokan mennek erre a pályára. Idén azt hiszem 280 körül volt, ami a minimum pont minden létező szakon, ez alatt sehova nem fognak felvenni. Nyilván a pontszámoddal nagyjából tisztában leszel, tehát valószínűleg tudni fogod, hogy felvesznek-e vagy sem. Bár ha valaki ennyi pontot nem tud összeszedni, az nem valószínű hogy el fogja végezni.
Ha van érvényes orvosi alkalmasságid és érvényes jelentkezésed, akkor behívnak az egyetemre egy másik alkalmassági vizsgálatra. Itt az olyan alapdolgokat nézik, ami szükséges a tanuláshoz, és úgy egyáltalán a rapüléshez. Például, mennyire vagy jó matekból, reál tárgyakból, hiszen itt ezen alapszik az egész. Szintén nézik a nem tanulható képességeket, úgy mint reakcióidő, térlátás, síklátás, figyelemmegosztás, és a többi. Ha itt is megfeleltél, fel vagy véve, megkezdheted a tanulmányokat.
Nyilván nem egy könnyű szakról beszélünk. Ahogy már említettem, matek és fizika az egésznek az alapja, hiszen a pilótának létfontosságú, hogy ismerje a gépet, amit vezet, tudja, hogyan épül fel, hogy viselkedik, illetve mit kell tenni egy esetleges vészhelyzet esetén. Szerintem mindannyian tudjuk, hogy a műszaki képzések talán a legnehezebbek közé tartoznak, így hát ez is nehéznek mondható. Előnyben vannak a műszaki beállítottságú emberek, de ez nem jelenti azt, hogy ők kisujjból kirázzák, de azt sem, hogy humános ember számára elvégezhetetlen. Csak a kellő kitartásra, önfegyelemre és szorgalomra van szükség.
Ami a pénzt illeti, említettem már, hogy csak önköltséges formája létezik a szaknak. De ott a Diákhitel2, amivel finanszírozni tudod a képzést. (Ha nem ismered: [link] Sajnos ha kiesel az egyetemről (akár otthagyod, akár egészségügy, bármi..), akkor azt a pénzt amit már belefektettél, elbukod. (Bár ha jól emlékszem, egészségügyi alkalmasságra lehet biztosítást kötni, tehát ha az miatt bukod az egészet, akkor visszafizetik, vagy adnak egy szép összeget, nem tudom, de ebben nem vagyok biztos!!) Nyilván a diákhitelt is vissza kell fizetni. Viszont ha minden alkalmasságid megvan, megvan a kellő kitartás és a szorgalom, és tényleg érdekel ez az egész, nem a pénz miatt csinálod, akkor valószínűleg el tudod majd végezni. Ha az első, első két féléven túljutsz, akkor onnét már csak könnyebb lesz, mindig az eleje a nehéz.
Remélem, tudtam segíteni mindenben, amire kíváncsi voltál, de ha van még kérdés, írj nyugodtan.
Sok sikert kívánok! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!