Szociálpedagógiai alapképzés után egy mesterképzés vagy egy szakirányú képzést válasszak, több infó lent?
Sajna már nem maradt államilag támogatott félévem, és anyagilag sem állok jelenleg olyan jól, ezért kicsit a szakirányú képzések felé húzok, mert azok olcsóbbak, viszont ha egy mesterrel többre mennék akkor valószínű,hogy beruháznék rá!
Amikre gondoltam:
mester képzés:
-neveléstudomány
-Mentálhigiénés családtudományi és családterápiás képzés
Szakirányú:
-Alkalmazott szociális gerontológia
-Szociálgerontológia
Amúgy az is fontos számomra,hogy ne csak elméleti oktatás legyen,hanem gyakorlati is, inkább gyakorlatiasabb emberke vagyok.
"amúgy a szakirányú továbbképzés végén mit kapunk csak egy oklevelet vagy ez is másoddiplomának minősül?"
A BA diplomád sem diploma, hivatalósan annak is oklevél a megnevezése...
Amúgy szerintem a szakirányúval többet érsz a munkaerőpiacon, de mi akadája lenne, hogy később megszerezd az MA/MSc diplomát is, vagy akár PhD-z?
Szia, szerintem a neveléstudományt semmi esetre se, mert az tényleg csak arra jó, ha kutatás érdekel és tovább mennél phd-ra, gyakorlati haszna nincs annyi. A mentálhigiénés családterápiás képzésnek nem tudom, hogy láttad-e, de elég speciálisak a felvételi követelményei. Önismereti tanfolyamot kell végezned előtte, és bizonyítanod kell, hogy legalább két éve a humán segítő szakmában dolgozol: [link]
A szociális gerontológiánál is van olyan felvételi követelmény, hogy legalább egy évet idősekkel kapcsolatos ellátásban dolgoztál vagy saját idős hozzátartozódat gondoztad.
Szerintem az alapján válassz, hogy a jövőben a családokkal vagy az idősekkel foglalkoznál szívesebben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!