Milyen köztes továbbtanulási lehetőség van az eletronikai OKJ-k és a villamosmérnöki képzés között?
Elektronikai vonalon szeretnék továbbtanulni, de félek, hogy egy villamosmérnök képzést már nem bírnék teljesíteni, ugyanakkor nem is egy éves villanyszerelői OKJ-t szeretnék elvégezni. Van valamilyen köztes lehetőség, ami az OKJhez képest nagyobb szaktudást ad, de nem orrvérzésig erőlteti a matematika bugyrait (deriválás, integrálás stb)?
Valamilyen főiskola létezik?
Eddig arra gondoltam, hogy ha egy VIK bsc-t megcsinálok és ha teljesen elegem is lesz, akkor király vagyok, de ha nem fáradtam bele addigra a tanulásba, akár az msc-ig is.
Fizikából egy erős ötös, matekból négyes vagyok. De valószínűleg, ha kicsit is többet tanulnék, szerezhetnék jobb jegyeket. Sajnos, tanulásig nehézségeim így is vannak és amiket eddig az egyetemekről hallottam félek, hogy nem bírnék haladni a tempóval és egyszerűen kiesnék a lemaradás miatt.
Elektronikán belül a rádiótechnika, RF jelek és kommunikációs rendszerek érdekelnek (távközlés, híradástechnika stb).
Előre is köszönöm a válaszolóknak!
73!
Egyéves villanyszerelői? Ezt hol láttad? A villanyszerelő tudtommal 3 éves képzés.
Ha a VIK BSc-t meg tudod csinálni, onnan az MSc gyerekjáték! Igazából a BSc sokkal nehezebb. (Szerintem, rossz ez a jelenlegi BSc-MSc koncepció. Ha tényleg alapképzést akarnának, és azt, hogy megérje a mester, akkor 2 év - 3 év arányú felosztás kéne, úgy hogy az elején választasz szakirányt, és csak az ahhoz szükséges tárgyakat tanulod. Így tényleg csak alaptudásod lenne, és joggal nevezhetnének "csak BSc-s"-nek…)
Elmehetsz egyk híradástechnikusnak/elektronikai műszerésznek is.
Szia!
Az alapján, amit leírtál, szerintem ne is a BME legyen a cél, mert ott tényleg kőkemény az elmélet is. Nem véletlen, hogy ennyire sokan jönnek át hozzánk az OE-re (Kandóra, ha úgy ismerős). Nem olyan vészes, mint a VIK, viszont a szakmai tudásod ugyanúgy meglesz a végére. Laborok is hamarabb vannak (második félévtől).
A rádiótechnika, híradástechnika irányba is tudsz nálunk menni, harmadik félév végén szakirányra (infokommunikációs technológiák szakirány), negyedik félév végén pedig modulra (távközlési informatika, vagy mikrohullámú, mobil és optikai hálózatok, vagy médiatechnológia).
Bővebb infók:
Remélem, tudtam segíteni!
A Kandót bemutató vagyok újra.
Ha még olvassátok, és ráértek holnap, gyertek el nyílt napra! 10-től lesz a Tavaszmező utca 15-17-ben, azon belül is az új épületben. Ha tényleg a híradástechnika a cél, akkor erre érdemes eljönnötök, mert itt lesz szó róla.
Szerintem meg vágj bele. Olyan papírod lesz amivel egy kis tapasztalattal szinte bárhova mehetsz a világban.
Első egy két félévben nagy a szórás, de ha azt túléled akkor már elvégzed. Én is mérnök lettem. Első egy évben 1-2es között volt az átlagom. Végére négyes fölé mentem.
Elején azokból a tárgyakból amikkel a népet meg akarják szanálni meg sok más is épül majd rá azokból vegyél pár magán zh illetve vizsga felkészítő órát.
Elég jól leadják a lehetséges típus feladatokat.
Ha ezen felül meg szorgalmasan készülsz akkor megfogod csinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!