Milyen okj van, ami nem hosszú, nem nehéz, érdekes, esetleg piacképes, mindennapi életben is hasznos?

Figyelt kérdés

OKJ-re szeretnék menni, elsősorban azért, hogy legyen nappalis jogviszonyom és el tudjak vállalni olyan melókat, amiket amúgy sajnos nem tudnék.


Max 1 éves okj-re gondoltam. De akkor lehetne több is, ha még nappalis tudnék maradni. Ugye évvesztes vagyok és most leszek 23, ezért még járna a nappalis, de utána már 24 évesen megvonnák, akkor is, ha nappalis okj-re megyek?


Fontos lenne, hogy ne legyen nehéz, esetleg el lehessen vele helyezkedni, de nem is ez a legfontosabb, hanem hogy a mindennapi életben hasznos, érdekes legyen.


Eddig gondolkoztam szakácson, de az sok idő... szoftverfejlesztés, de az túl sok tanulás... cnc gépkezelő, de az nem érdekel. Érdekelne a zongorázás, esetleg valami stylist, lakberendezés.. de minden tanácsot meghallgatok



2018. nov. 29. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan OKJ tanfolyam, ami ér is valamit (az se sokat) két éves. Szerintem azt kijárhatod. Hogy piacképes e? Szerintem egyikre sem jellemző túlzottan, én eddig nem tanultam sok mindent.


Lakberendező OKJ az idei évtől be van szüntetve, szóval az bukta.

2018. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lényeg az lenne, hogy legyen nappalis jogviszony. Viszont azt nem tudod, hogy ha belekezdek egy 2 évesbe, akkor én abban a 2 évben még nappalis diák maradok? Mert ugye 22 éves vagyok. 22 éves korig lehetnék nappalis. De évvesztes vagyok, szóval nekem ez 23 évig érvényes. Utána mi van, nem alkalmaznának diákmelókra?
2018. nov. 29. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
25 éves korig lehetsz nappalis
2018. nov. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Az évveszteséged nem érdekel senkit. Ha 22 ev lenne, akkoe mindenkinek 22. Amúgy 25 év.

Ha elkezded pont befejezed 25 éves korig. Nappali okj-k előkepzettség híján altalában 2 évesek.

Ha nem akarsz se időt szanni rá, sem tanulni, akkor inkább felejtsd el!

2018. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De köszönöm az információt, jó tudni, hogy 25 éves korig lehetek nappalis :)
2018. nov. 29. 22:46
 6/6 jácint78 ***** válasza:

ne haragudj ha nyers vagyok...

minek ez a suli szenvedely ha nincs igazi tudas szomjad...

ne mas penzen henyelj inkabb onallosodj es mutasd meg jobb vagy mint a rokonaid...

raersz meg utolag kikepezni magad ...20 on evesen mar az urutazasra keszultem de jott a betegsegek sorozata es leestem a realitasokba...jo erzes atlagosnak lenni es sportot uzni azokban ahol masok kiegtek...

2020. júl. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!