Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmány Péter Katolikus...

Pázmány Péter Katolikus egyetem JÁK levelező képzés mint első diploma, ajánlott e így belevágni?

Figyelt kérdés

19 évesen levelezőn jogot tanulni tény hogy nem egy álom! sokmindenből kimarad az ember kapcsolatépítés,közösség,átfogóbb oktatás... de mennyire hátrány ez? Mivel tudok kompenzálni, mennyire kerülök hátrányba egy nappalis szakon végzettel szemben? Kinek ajánlott?

Nem szeretnék diákhitelt felvenni ezért dolgozni szeretnék mellette de épp hogy annyit hogy a tandíjamat fizessem szóval lehetőleg diákmunkában, nem heti 40 órában.

Szóval minden infót megköszönök ami túlmutat az egyetem honlapján található hivatalos szövegen, és inkább tapasztalaton alapszik:)



2018. okt. 14. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Levelezőn nem tudsz diakmunkazni!! Ahhoz nappali tagozatos jogviszony kell. Így gondolkozz.
2018. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

A levelező jogászt olyanoknak találták ki akik már dolgoznak közigazgatásban vagy valami joggal kapcsolatos munkában de kell egy jogász diploma az előrejutásukhoz vagy egy meglévő köziges vagy igiges diplomához másoddiplomának. Én nappalin vagyok jogászon (JÁK) és nagyon nem ajánlom, hogy nulla tapasztalattal első diplámnak levelező képzésre menj. Vizsgáztam együtt ilyen emberekkel, látom mennyit tanulnak és elég gyenge a nappali képzéshez képest. Nem lehet egy-két nap alatt behozni azt amit a nappalis hallgatók heti két előadásban plusz egy gyakorlatban tanulnak. Legalábbis szerintem.

Ha mindenképp jogász szeretnél lenni én azt javaslom, hogy vedd fel a kötött felhasználású diákhitelt. Azt csak az egyetemi tandíjra tudod költeni viszont nagy előnye, hogy nics rajta kamat. Ez praktikusan azt jelenti, hogy csak elhalasztod a tandíj befizetését. Egyetem után meg simán tudsz keresni akár havi 250 ezer forintot is kezdőként, ami nem olyan rossz. Ha meg jól tanulsz közben, van lehetőséged arra, hogy öszdöndíjként visszakapd az önköltség felét illetve számos egyéb ösztöndíj és verseny között tudsz nézelődni. De ezekkel a feltételekkel csak akkor vágj bele ha tényleg végig tudod csinálni az öt évet és szeretnéd is, máskülönben csak kidobott pénz.

De modonom ezek a saját tapasztalataim, nyilván én sem tudom az élet értelmét de azért remélem segítettem.

2018. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Se a Pázmány, se a jogász levelező nem a legjobb választás (bocsi annak, akit ez megbánt, de ez tény. Jogi egyetemek közül ha lehet, nem pázmányosokat fognak választani).

Ha jogi egyetem érdekel, ELTE vagy Szeged. A levelezőt nagyon nem szeretik a munkáltatók, találtam már olyan álláshirdetést, ahol külön kikötötték, hogy levelezősök jelentkezését nem várják.

A levelezősöknek meg az estieknek is be kell menni kéthetente valamilyen számukra szervezett órára, ebben nem vagyok biztos hogy működik, de van ilyen. Szóval minimális interakció van, de nem sok.

Azért a nappalit tartják a legjobbaknak, mert akkor tanítanak a jobb tanárok, és az az oktatás, ami kellően fel tud készíteni az életre. Kapcsolatépítés szempontjából hidd el ebben a szakmában az a jó, ha van kapcsolatod, ha tudsz az emberekkel bánni. Nem ajánlott a levelező, 0 korábbi tudással, a vizsgák ugyanúgy ki*** nehezek, csak kevesebb segítség van hozzá. Nyiss fel egy Római jog tankönyvet, első 2 félév anyaga, és meglátod miről beszélek.

Diákhiteleknek nézz utána jobban, manapság már elég sok lehetőség van a tandíj fizetésére, plusz az egyetemek ajánlanak egyéb szociális alapú támogatást (az ELTE-n pl ügyvédi irodák kiválasztanak egy-egy elsőévest akinek állják az egész éves tandíját, utána meg át lehet menni államira).

A legjobb lenne, ha összeszednéd magad, és összegyűjtenél 460 pontot, hogy bekerülj államira.

Én az ELTE ÁJK, jogász szakra járok, ha van kérdésed az egyetemmel vagy a felvételivel kapcsolatban, írj rám, szívesen segítek :)

2018. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A levelező semmiképp sem jó választás de már vannak kedvező diákhitelek ill. (sajnos-nem sajnos) lement alaposan az állami ponthatár is. A 3. válaszolót nyilván nem kell komolyan venni, el tudom képzelni a HÖK-ben mindig van egy ügyeletes "véreltés" akinek az a feladata, hogy a Pázmányt szidja:DD

Én mindenképp csak nappalit ajánlok, levelező a már közigazgatásban dolgozók egyfajta kvázi továbbképzésére való, színvonalban kevésbé kissé elmarad a nappali képzések színvonalától.

Ha pedig a Pázmány nappali mellett döntenél, ne habozz :)) életem legjobb döntése volt idejönnöm... Igaz már lassan végzem, de egy vizsgán vagy gyakorlaton nem éreztem megalázva magam, hallgatóbarát és támogató az egyetemünk. A legnevesebb oktatók (alkotmánybírák, kúriai bírák, legfelsőbb ügyészhelyettes, vezető ügyészek) tanítanak, büntetőjog és alkotmányjog oktatása az egész országban itt a legkiemelkedőbb, ha valamelyikkel komolyabban foglalkozni akarsz, itt a helyed. Sok sikert!:)

2020. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!