Debreceni Egyetemen pszichológia szakon kell matematikát tanulni?
Nem a legerősebb tantárgyam, de mindenképp a pszichológia érdekelne és kíváncsi vagyok hogy van-e beépítve az órarendbe matek akármilyen formában, vagy esetleg én állítom magamnak össze az egészet?
Köszönöm előre a válaszokat !
Igen. Nemcsak a Debreceni Egyetemen, hanem minden magyarországi egyetem pszichológia szakán van matek, pontosabban statisztika kötelező tárgyként. Ha Debrecen érdekel, nézd meg a psycho.unideb.hu honlapján az órarendet és tanmenetet, láthatod, hogy a statisztika alapképzésen végig van, és a szakdolgozat megírásához is szükséges lehet.
Egyébként nem vészes, csak egy kis értő olvasást és logikát igényel, egy statisztikai programot használunk, abban számolunk és parancssorokkal dolgozunk. Az első félév a legmatekosabb, de az is inkább valószínűségszámításból áll, a többi félévben már pszichológiai statisztika van.
Akkor nem olyan nagyon vészes, 3-4es mostani matektudással merjek nekimenni, hogy érteni fogom és beletanulok?
Nagyon szépen köszönöm egyébként a választ! :)
Rajtad múlik. Ha érteni akarod, odafigyelsz az órákon, ha nem értesz valamit, kérsz segítséget, és gyakorolsz, akkor menni fog a mostani matektudásodtól függetlenül. Ha már eleve úgy állsz hozzá, hogy te ezt nem érted, ez nehéz, hülyeség, értelmetlen, akkor biztos, hogy rengeteget fogsz szenvedni a tárggyal. Megbukni valószínűleg nem fogsz egyik esetben sem, de nem mindegy, hogy a szakdolgozathoz úgy érkezel, hogy csak pár dologban kérsz segítséget a tanároktól, vagy úgy, hogy halvány lila gőzöd sincs arról, mit is kéne csinálni.
Igazából nehéz ezt a matekot a középiskolai matekhoz hasonlítani, tehát attól, hogy te most hármas-négyes vagy, lehetsz még simán ötös matekból és pszichó statból. Volt olyan szaktársam, aki úgy jött statra, hogy a statisztikai programot se tudta használni, mert akinél előző félévben volt matekból és számtechből csak nagyon alap dolgokat kért számon; a félév elején azt hitte a szaktársam, hogy meg fog bukni - erre négyes lett :)
Vagy én matalapokból és statból is "tanítottam" a szaktársaimat, mert nekem a feladatok mennek, tudom, mikor mit kell használni - az elméletből viszont csak annyit tudok, ami a gyakorlati részhez elengedhetetlenül szükséges. Matalapoknál is volt egy "tanítványom", aki azt hitte, meg fog bukni, amikor együtt gyakoroltunk, megmutattam nekik, hogy igazából az egész csak szövegértés, mert ha ez a szó van benne, akkor ezt a parancsot kell használni, ha az a szó, azt, ha így van megfogalmazva, akkor így csinálod, ha úgy, akkor úgy. A kis "tanulócsoportomból" talán négyesnél rosszabb senkinek se lett a vizsga, pedig mindenki azt hitte, hogy meg fog bukni. Statisztikából meg akiket tanítottam, szinte mindenkinek ötös lett, nekem meg négyes, mert nem tudtam az elméletet :D
Szóval ez a pszichós matek és statisztika nálunk szerintem nem túl kemény, nem tudom, máshol szigorúbban veszik-e, de tényleg csak gyakorlás és odafigyelés kérdése az egész. Az elméleti részt meg meg kell tanulni, ha nem akarsz úgy járni, mint én :D
Egyébként a tanártól is nagyon sok minden függ, mindenki egy kicsit máshogy tanítja, van, aki erre megy rá jobban, van, aki arra, van, aki így kéri számon, és van, aki úgy. Volt olyan szaktársam, akinek nem jött be az a tanár, akit én nagyon szeretek, valakinek egy másik tanár nem jött be, akit mindenki szeretett - egy kicsit lutri ez sajnos. De az a jó, ha esetleg első félévben nem jött be az egyik tanár tanítási stílusa, akkor másik tanárnál is fel tudod venni következő félévben a ráépülő tárgyat - aztán ha ő se jön be, harmadik félévben megint tudsz váltani, és így tovább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!