A filozófia és egyiptológia tényleg olyan nehéz mint egy orvosi, vagy nehezebb?
Kedves 11-es!
Nem értem miért vagy felháborodva.
Talán elveszi előled a munkát a filozófus vagy az egyiptológus? Ha igen, akkor valahogy mégis ők a hasznosabbak a társadalomnak nem?
Vagy csak azért is be akarod bizonyítani hogy 3 teljesen más terület közül az orvosi a nehezebb és hasznosabb? Ha emiatt, akkor meg a tipikus szűklátókörű orvos/mérnök/jogászhallgató vagy és muszály kiélned a dühödet valakiken, mert neked nem megy a szakod. Ha neked szar, akkor legyen másnak is az alapon. Katasztrófális mentalitás.
Mivel okoztak neked akkora problémát, hogy alázni kelljen őket? Ha valakit az érdekel akkor miért nem tanulhatja azt? Neked aztán nem származik belőle károd.
Szükség van a filozófiára és az ókori tanulmányokra is. Persze nem akkora számban mint egy orvos/mérnök.
Pitagorasz nevét gondolom nem kell bemutatni. Filozófus volt, aki azt vallotta, hogy minden a számok körül forog. ÚR ISTEN EGY FILOZÓFUS MIATT KEZDŐDÖTT EL A MATEMATIKA TANÍTÁSA.
A filozófia egy ága a logika ami amúgy a matematika alapköve amire minden visszavezethető.
De hogy az orvosokat is megemlítsem, ott is rengeteget számított a filozófia kezdetben. Hippokratész volt az első aki már elválasztotta a filozófiát az orvoslástól, de előtte a kettő szorosan össszefüggött!
Ha nem lenne filozófia, akkor nem lennének egységes értékrendek, nem tudnál érvelni, ha találkozol egy újdonsággal amit még soha nem tapasztaltál, vagy egy még nem létező dolgot kellene megalkotni, akkor el kell jutni oda, hogy kérdések fogalmazódnak meg benned és próbálod őket megmagyarázni más dolgok segítségével, lefektetni az alapokat. Geometria, aritmetika, csillagászat, orvoslás, machine learning, stb. mint egy gondolatként kezdődtek.
Vannak olyanok akik csak léhűteni mennek az ilyen szakokra hogy kicsit kitolják még a diákéveiket, meg hogy legyen diplomájuk? Persze hogy vannak. De aki kicsit is a dolgok mögé néz, az marhára meglátja mi haszna van egy filozófiának. Csak nem kellene ennyire szűk látókörrel rendelkezni. Inkább meg kellene érteni a miérteket, nem pedig csak kapásból odavágni hogy az hülyeség. Nap mint nap használod a filozófiát, csak fingod nincs róla.
Mindhárom szak nehéz a maga módján, ha komolyan csinálja valaki. Én soha a büdös életben nem lennék képes elvégezni egy filozófiát vagy egyiptológiát, mert egyáltalán nem érdekel olyan szinten, hogy tanuljam is őket. Az orvosi azért tűnik nehezebbnek, mert ott emberéletekről van szó, nem mehet át akárki. Bölcsészeknél ilyen nem fordul elő, így nincs akkora rosta, de aki valamire vinni akarja, az bőven szenved vele. Megtanulni X darab ókori nyelvet, történelmet, kultúrát, vallást nem olyan könnyű ám. Nincs duolingo és társai amikből könnyen tanulhatnál nyelvet.
Minden tudás eladható jó pénzért, csak a legjobbnak kell benne lenni.
Ja, és amúgy mérnökin tanulok, csak hogy ne mondhasd az, hogy én is "csak egy bölcsész szar vagyok, aki majd a mekiben fog dolgozni"
"Szükség van a filozófiára és az ókori tanulmányokra is. Persze nem akkora számban mint egy orvos/mérnök." - Miért is van rájuk szükség? Miben lenne más a világ ha holnaptól nem indulna ez a szak?
Nem talált, nem vagyok se jogász se mérnök se orvos, gazdelemzőn vagyok. Nem aláztam azt aki filozófusnak tanul, egyszerűen leírtam hogy ez egy teljesen felesleges egyetemi képzés. Nincs értelme összehasonlítani az orvosi szakkal, mert az egyik olyan amire tényleg szükség van, muszáj ennyire alaposan megtanulni a másik meg jó kis hobbiszak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!