Önköltséges Orvosi egyetemen miért 460 volt idén a határ?
Hogy jött ki ez a 460 pont? Pár éve Index cikken azt írták, hogy az önköltséges orvosi azért magasabb, mert:
"ennyit ért el a legkisebb pontszámú felvett diák."
Na már most 460 ponthoz két 90%-os emelt kell bioszból és kémiából, előbb néztem meg felvi pontkalkulátorral. Létezik, hogy az a pár ember aki önköltségesen jelölte meg az orvosit azok valóban 90%-os emelt kémia és biológia érettségivel jelentkeztek oda?
Na ebből egy választ sem igazán értek, lehet, hogy nekem sem maradt állami félévem, ezért írtam ki a kérdést.
Mi az, hogy nem ért egyet a hallgatói szerződéssel? Mi köze ennek ahhoz, hogy mennyi a ponthatár és, hogy hány százalékos érettségit írtak?
Most ezen mégis mit nem lehet érteni? Néha meglepődök, hogy olyan emberek akarnak orvosira jelentkezni, akik a pontszámítást meg a ponthatár meghatározás mikéntjét sem tudják értelmezni.
Van egy keretszám, mondjuk legyen fő az önköltséges szakon. Sorba állítják pontszám szerint a jelentkezőket és a 10. után meghúzzák a határt. Értelemszerűen az utolsó, 10. ember pontszáma lesz a ponthatár. Így mindenki számára egyértelművé válik mikor kihirdetik a ponthatárokat, hogy felvették-e vagy sem.
Értelemszerűen ha magas pontszámú emberek jelentkeznek, és még a sorban a 10.-nek is 460 pontja van, akkor ilyen magas lesz a határ.
Ha csak olyanok jelentkeztek volna, akiknek mondjuk csak 420-430 pontja van, akkor annyi lenne.
Mi nem világos ezen?
"Létezik, hogy az a pár ember aki önköltségesen jelölte meg az orvosit azok valóban 90%-os emelt kémia és biológia érettségivel jelentkeztek oda?"
Nem, biztos csak valaki a hasára ütött, hogy legyen idén 460 pont, jól kib***unk most a kis gyökerekkel.
#6.
Mi ez a lekezelő stílus?
Amit ide nagy bölcsen leírtál, azt a kérdező is tökéletesen érti, ez a kérdés, hogy hogyan működik ez a dolog fel sem merült!
A kérdező arra volt kiváncsi, hogy mivel, ehhez a 460-as ponthatárhoz 90% biológia és kémia érettségik kellenek, vagyis a "legrosszabb" 380. felvett diáknak is ilyen eredményekkel kell rendelkeznie, nem e lehet, hogy idén másképpen volt.
A válasz: Nem, minden ugyanúgy volt.
A legrosszabb eredményt elérő diák a 380-ból is 460 ponttal rendelkezett.
Lehet volt olyan is aki 500-al.
És most nem nézem meg, de gondolom több ezren jelentkeztek még erre az önköltségesre is...
Én amúgy már leírtam neki az előző kérdésénél, hogy hányan jelentkeztek idén önköltségesre, abból hányan első helyen, és végül hány embert vettek fel...
"Igen, előfordulhat az, hogy jövőre jóval alacsonyabb lesz az önköltséges ponthatára, ha több embert felvesznek, de tekintve, hogy idén összesen 245-en jelölték meg a Semmelweis ÁOK-ot önköltségesen, ebből 14 ember első helyen, és csak 3 embert vettek fel mindössze, így nem valószínű, hogy túl sokkal lemenne.
SE-ÁOK-n évek óta magasabb az ONK ponthatára, mint az ONA-é."
Szóval nem, még mindig nem túl valószínű, hogy sokkal alacsonyabb lenne a ponthatár ennél. De lehet nézegetni mondjuk az előző évek statisztikáit.
Illetve nem tudom, hogy ez pont hogy működik, de lehet, hogy ki lehetne játszani úgy a rendszert, hogy államira jelentkezel, felvesznek, aztán ha nincs már több állami féléved, akkor automatikusan átsorolnak még kezdés előtt.
De azt sem értem, hogy hogy lehet az, hogy nem tudod, maradt-e állami féléved.
Ha orvosira jelentkezel, akkor 14 félév jár. Ebből a 14-ből te korábban mennyit használtál el?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!