Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik iskola CAD-CAM képzése...

A János kérdése:

Melyik iskola CAD-CAM képzése 3D látványterv készítéséhez és CNC gép használatához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg asztalosként dolgozom, szeretném a műhelyt bővíteni egy cnc géppel illetve jó lenne az ügyfeleknek 3D terveket mutatni. Eddig, ha szükség volt ilyenre, mással csináltattuk meg, de jó lenne, ha és is meg tudnám csinálni :)

Kinéztem pár cad-cam tanfolyamot, erről szeretnék véleményt, tapasztalatot kérni. Persze szívesen fogadok bármi más ötlet is.

bkszc CAD-CAM informatikus: [link]

bgszc CAD-CAM informatikus: [link]


Gondolom ahány gép annyi féle program, de sejtésem szerint ha az alapok megvannak könnyebben elsajátítani.

Milyen programok használatét célszerű megtanulni azaz mire figyeljek, kérdezzek rá ha érdeklődöm egy iskolában és hova érdemes jelentkezni, hogy valóban használható tudást szerezzek?


Olvasgattam már erről és mindenhol azt írják, hogy inkább mérnöknek menjen az ember ha ezzel akar foglalkozni, de nekem nem célom gépészeti dolgokat tervezni meg fémet forgácsolni és hasonlók, kizárólag fával, agglomerált termékkel dolgozunk.


(A pontos géptípus még nincs meg, de nem tervezek hatalmas gépet vásárolni ami a nap 24 órájában üzemelne, valami kisebb felder vagy hasonló kategória [meg még a pályázatoknak is utánanéznék és csak azután választanám ki, hogy látom, hogy mi a keret rá].

Meggyorsítani a munkát például a forgácslapoknál a furatsor, pánthelyek, köldökcsaphelyek kifúrásánál, minták marása sík lapokba, kicsit összetettebb térbeli formák marása ilyesmi feladatokra kéne.)


A válaszokat előre is köszönöm.



2018. júl. 13. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:

CNC géppel dolgoztál már? Mérnöknek hiába mennél el az nem ad gyakorlati tudást sem a tervező programok használatáról sem a CNC gépek kezeléséról. Ez a CAD-CAM informatikus nem lenne rossz de sok felesleges dolgot tanulsz, a lényeges dolgokról viszont nem tudsz meg mindent. Van egy magánszemélyeknek és kis cégeknek ingyenesen használható program az Autodesk Fusion 360. Az általad leírt feladatra tökéletes és nagyon egyszerűen használható. Lehet benne terveket készíteni, utána pedig a modellek alapján tudsz programot készíteni a CNC gépedre. Ezt töltsd le szerintem és youtube-ról simán megtanulható, de a magyar forgalmazónak úgy tudom indulnak pár napos gyorstalpalói. Ez 50-60 ezer körül szokott lenni és bőven elég ahhoz hogy el tudj indulni a szoftverrel, utána csak a te szorgalmadon múlik, gyakorolni kell. :) Ami neked kellene még az egy cnc gépkezelő tanfolyam.

Én ezt ajánlom, viszonylag jó áron van és van gyakorlat gépeken is.

[link]


Remélem tudtam segíteni.

2018. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


CAD-CAM informatikusként végeztem a Szegedi SZC-Déri Miksában, viszonylag jó átlaggal.


Nem tudom, hogy az általad kiszemelt intézmény milyen, így arról nem tudok nyilatkozni, viszont!

Ahol én tanultam, ott első sorban a Solid Edge, EdgeCAM-et oktattak.

Merem valószínűsíteni, ahova te mennél ott is oktatnak majd egy CAD és egy CAM szoftvert. (nem többet)

Nálunk a képzés KŐ KEMÉNY MŰSZAKIRAJZBÓL, illetve GÉPIPARI/GÉPGYÁRTÁSI/FÉMIPARI ismeretekből állt.


A képzés maga:

Első év csak informatika, második "év" csak gépészet, (vizsgáig összesen lesz 7 hónap, amiből lejönnek a szünetek)

Valószínű, hogy a te általad kiválasztott iskolában is hasonlóképp fog felépülni a képzés.

Nálunk emellett, március végéig le kellett adni egy min. 15 oldal terjedelmű szakdolgozatot (plusz melléklet, tartalomjegyzék, stb).

A szakdolgozat témája egy általunk választott min 5, max 10 alkatrészből álló szerkezet.


Te azt írtad, hogy fával, agglomerált termékekkel dolgoztok. Ahol én tanultam, ott biztos, de jó eséllyel, ahova te mennél ott is KIFEJEZETTEN FÉMMEGMUNKÁLÁSSAL foglalkoznak.


Véleményem:

Hasznos tudást az iskolában nem szereztem, sem az első, sem a második évben!



Javaslatom:

Ha szakmát akarsz, amiben később dolgozni szeretnél, még ha ingyen is van, ezt a képzést felejtsd el, egyszerűen nem keresik.


Ha pedig hasznos tudást szeretnél, interneten, szakirodalmakból tudsz meríteni.



Remélem segítettem.

2018. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!