Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi után hogy menne a...

Orvosi után hogy menne a gyógypedagógia?

Figyelt kérdés
Ott akarom hagyni az orvosit, mert már így is csúsztam két évet, nem igazán megy. Továbbra is érdekel mások segítése, de szeretnék egy könnyebb szakot választani. Elsős orvosis tárgyak, mint kémia, fizika, genetika, anatómia, sejtbiológia stb. És másodéves tárgyak mint anatómia szigorlat, biokémia szigorlat megvannak, de ezt is 3,5 év alatt csinálgattam meg...a gyógypedagógia szak érdekelne, de félek ez se menne, vagy már ennyi tudással lehet hogy könnyebben menne? Valakinek valamilyen meglátása van erről?

2018. júl. 12. 23:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%
Első három év tárgyain tul leszel onnan már gyerekjáték és gyakorlatiasabb. Élvezni fogod. Bárki eltudja végezni... az első 3 év csak magolás. Olyan nincs h nem megy. Leülsz és reggeled a könyveket. Aztán 4. Évtől majd gondolkozni is kell De az már első 3 után gyerekjáték.
2018. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem akartam írni, mert a kérdésedben konkrétan nem tudok segíteni, de szerintem ne hallgass azokra, akik azt mondják maradj az orvosi egyetemen. Ha úgy érzed nem megy, akkor ott kell hagyni. Nem mindenki választ jól elsőre, így legalább meghagyod magadnak a lehetőséget, hogy találj valami olyat, amiben sikerélményed lesz. Az embereken (vagy a világon) segíteni pedig nem csak orvosként lehet. :)
2018. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Pedig pont arra ne hallgass. Semmit sem szabad abbahagyni. Hidd el nekem, ha most abbahagyod elmész valamilyen másik szakra lehet 10 év múlva iszonyatosan vissza fogod sírni. És utána már mindegy lesz. Ebben az életben nem lehetsz többet orvos. Én azt ajánlom, hogy az ÁOK-ot végezd el. Már a nehezén nagyjából túl vagy. Hidd el könyebb tantárgyak lesznek 3. év után. Odági nagyon nehéz. Ott esnek ki az emberek, de ha addig eljutsz utána öröm lesz csinálnod hidd el! Mi motivált, hogy egyáltalán ide jelentkezz? Na az motiváljon, hogy folytasd. Húzd fel a gatyád és készülj! Ha készülsz nem buksz meg! Csak a lustaság miatt csúszol! Ezen meg TE tudsz változtatni és sikereket elérni! Persze elmehetsz gyógypedagogia irányba, de kétséges, hogy mit fogsz vele kezdeni. Az, hogy 1 év fizetős lesz nagy ügy. Veszel fel diákhitelt. Később úgy is vissza tudod fizetni. Ne az anyagiakon rágódj, hanem hogy sikeres legyél az életben! A legkönnyebb feladni a dolgokat, de ezzel nem jutsz előrébb.
2018. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Semmi nem motivált a felvételinél...vagyis maximum a megfelelési kényszer. 11 éves koromtól 10. osztályig jogász(ügyvéd) akartam lenni. Bár az igaz, nagyon szerettem a kémiát, de faktválasztáskor szinte utolsó pillanatban jelentkeztem az orvosihoz szükséges tárgyakra. Az osztályunkban valamiért kialakult egy olyan kép, hogy az orvosi a minden minden...előtte is már az összes természettudományos tanár folyton hangoztatta, hogy humán tárgyakkal nem megyünk semmire, jogi diplomával nem lesz soha munkám, más is mondta hogy sok jogász van. Elhiszem hogy sok jogász van, de egyszerűen úgy jött ki az egész, hogy volt pár sztárdiák az osztályban, és ők orvosira készültek, és aki nem oda készült, valahogy nem is számított. A tanáraink nem segítettek abban kicsit sem, hogy hogyan találhatnánk meg a számunkra ideális hivatást, és akkoriban nagyon önbizalomhiányos voltam, nem akartam kevesebb lenni, azt akartam hogy nekem is jó munkám legyen, itthon büszkék legyenek rám, nem is gondoltam hogy van esetleg átmenet. Képes vagyok megtanulni a reál jellegű tárgyakat is de lassabban. Nekem több idő kell, hogy egy orvosis vizsgára való mennyiséget elsajátítsak. Mindig túl alaposan tanulok, aztán lemaradok a sok tétellel. Épp hogy átmentem az orvosis vizsgáimon eddig, de mindegyik egy szenvedés volt, szó szerint. Sikerélmény semmi, úgy szerettem volna egyszer ötöst kapni, de ha minden tételt megtanultam akkor se jött össze, egyszer így kaptam egy négyest. Nem értem a többiek hogy tudnak 3 óra alvás után tanulni, a gimiben én is 5 órákat aludtam, de már egyre nehezebb. És ha az orvosiból két év négy év alatt épp hogy ment, akkor mi lesz a harmadévvel? Rengeteg tantárgy van. Most ebben a félévben volt biokémia és élettan szigorlatom. Öt hetet tanultam bikémre. Soha nem tettem ennyi erőfeszítést egy orvosis tárgyért, ez volt nálam a max talán. Aztán megállt az erőm. Nem bírtam élettant tanulni, három hét alatt 25 tételt tanultam meg a 123-ból. Mi lesz ha majd megint így elfáradok jövőre. Már a rosszul vagyok a gondolatától is. A negyedéves szobatársamnak egész vizsgaidőszakra jutott vizsgája. Szóval ennyi kb.
2018. júl. 15. 12:49
 15/19 anonim ***** válasza:
57%

"hogy sikeres legyél az életben!" = megtalálja amit SZERET csinálni! Hiába minden siker, ha nem szereti az ember, összetörik lelkileg.

A kérdező úgy néz ki, inkább a gyógyped.et -szeretné - és hogy munkája lesz, az biztos! egyre több a gyógypedagógusra az igény -sajnos.

Az eddigi tanulmányai hasznára lesznek, főleg az anatómia.

2018. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a titka, hogy folyamatosan kell tanulni. Így nem gyűlik össze, illetve ne csak egyedül tanulj, hanem másokkal. Sokkal egyszerűbb lesz.
2018. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Tavaly ökológia szakon gondolkodtam, de aztán megtudtam, hogy nem túl keresett, természeten vagy emberek életminőségén szeretnék javítani. Annyira jó lenne. Dehát lehet álomvilágban élek.
2018. júl. 15. 12:55
 18/19 anonim ***** válasza:
79%
Menj át egészségügyi karra esetleg. Lehet ott el tudnál fogadtatni tárgyaxkat, pl latin, anatómia. Nem érdekel ilyesmi? Gyógytornász, dietetikus, szülésznő?
2018. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
79%
De ha még mindig a jogász érdekel menj jogásznak. Még nem késő. Lényeg, hogy végre olyat tanulj amit szeretsz. Bár meggyőzödésem hogy ha átkínlódnád magad az orvosin is találnál ilyet, hiszen annyi irányba lehet szakosodni, de ha ennyire kikészít akkor nem tudsz mit tenni.
2018. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!