Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi után hogy menne a...

Orvosi után hogy menne a gyógypedagógia?

Figyelt kérdés
Ott akarom hagyni az orvosit, mert már így is csúsztam két évet, nem igazán megy. Továbbra is érdekel mások segítése, de szeretnék egy könnyebb szakot választani. Elsős orvosis tárgyak, mint kémia, fizika, genetika, anatómia, sejtbiológia stb. És másodéves tárgyak mint anatómia szigorlat, biokémia szigorlat megvannak, de ezt is 3,5 év alatt csinálgattam meg...a gyógypedagógia szak érdekelne, de félek ez se menne, vagy már ennyi tudással lehet hogy könnyebben menne? Valakinek valamilyen meglátása van erről?

2018. júl. 12. 23:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetemre mennék, és a logopédia érdekel.
2018. júl. 12. 23:19
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
sokkal könnyebb, vágj bele, menni fog!
2018. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Én ugyan az eltére járok, így konkrét tapasztalatom nincs a de-ről, de nem hinném hogy annyira eltér. Anatómia van, de nem olyan vészes, emelt érettségis biosz tudással sima. Inkább a pszichológia hangsúlyos, és fontos.
2018. júl. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Én a Debreceni Egyetemen tanulok gyógypedet. Szerintem is könnyebben menne orvosi után... Érdemes megpróbálni ha tényleg érdekel a szak!☺
2018. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)

Szívesen várom mások véleményét is, ha valaki olvassa még :)

2018. júl. 13. 22:44
 6/19 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy az orvosi nehezén túl vagy, csak csúszol? Jelenleg is Debrecenbe jársz?
2018. júl. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Ne hagyd abba. Orvosin az első 3 év a legnehezebb tárgyakba is. Ha azon túl vagy már sokkal jobb lesz minden! Most csúsztál van ilyen. Senki se fogja nézni később. Küzdj. Sokkal jobb lesz mint gyógypedagógia. Lehet azzal állásod se lesz.
2018. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

Mondjuk azért lesz gyógypedagógiával állásod, abban biztos vagyok.

Más típusú a képzés, van biológiai vonal is, de azt az orvosi után valószínűleg kreditátvitellel is elfogadják. A pszichológia erősebb, meg a pedagógia (logopédián talán a nyelvészet még, de arról közvetett tapasztalatom van csak). Ha motivált vagy rá, akkor hajrá! :)

2018. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel az orvosit, ha már eddig eljutottál.
2018. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Két évet csúsztam és most csúsznék egy harmadikat is. Már tavaly abba kellett volna hagyni. Nem megy :(
2018. júl. 14. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!