Természettudomány » Biotechnológia MSc » orvosi és mezőgazdasági biotechnológia SPECIALIZÁCIÓK miben mások mint az azonos nevű önálló (szintén MSc) szakok?
A biotechnológia MSc-n igen masszív alapokat adnak ahhoz, hogy a biotechnológia bármely területén tudj érvényesülni, és ami még fontosabb: akár kutatni is. Itt a biotechnológia különböző területeit sokkal felületesebben tanulmányozod (még specializációval együtt is), egy alapvetően elméletibb tudást kapsz itt.
Az általad "önálló szakoknak" hívott képzéseken kevésbé a tudományos háttér, mint annak a gyakorlati alkalmazhatósága áll. Nyilván itt is van nem kevés elméleti háttéranyag, viszont sokkal speciálisabb képzést kapsz. Nem a biotechnológia, mint tudományterület van a középpontban, hanem az, hogy adott területen azt hogyan tudod használni.
Nem helyezném egyiket sem a másik fölé, és azt se mondanám, hogy bármelyik is rossz választás volna. Nyilván, ha tudod előre, hogy te mivel szeretnél foglalkozni, akkor célszerűbb lehet már korábban specializálódni, ha viszont egy átfogóbb képet szeretnél, esetleg kevésbé frekventált területtel foglalkozni, lehet, jobban jársz a "sima" biotech mesterrel.
Nagyon szépen köszi!
És azt jól sejtem, hogy a biotechnológia esetében a legjárhatóbb út (vagy talán egyetlen?) az, hogy MSc után PhD-zik és tanársegédnek áll? Igazából ez lehet az első keresete, ha nem tud valahogy dolgozni mellette valamit (modjuk takarít éjszaka, vagy korrepetál feketén gyerekeket)?
És a BSc-vel kb. semmit nem tud kezdeni?
PhD alatt már lehet tanár segéd, vagy csak utána?
Mennit kereshet ranár segédként?
Ha valakinek akár csak minimálisan is, de számít a pénz, az nem engedheti meg magának, hogy a "sima" biitechnológia utat járja?
Anyagi szempontból jobban "megéri" az orvosi biotechnológia pl.?
Lehet, sőt biztos, hogy későn találtam rá erre a kérdésre, de hátha segít kicsit a válaszom :) (Ez csak az ÉN véleményem.)
Ha teheted, válassz szakirányt, a diplomában is jobban mutat.
Nem, nem kell félned a munkanélküliségtől. Való igaz, hogy természettudományos BSc-vel kicsit lehet nehezebb elhelyezkedni (legalábbis az én szakomon, nem én találtam ki, több tanárom szó szerint megmondta az egyetemen), így MSc ajánlott.
PhD... Az egy más tészta. Én úgy vagyok vele, hogy a munkaerőpiacon szerzett tapasztalat többet ér, mint a PhD, illetve jobb a kereseti lehetőség is, mint amennyit az egyetem fizet neked ösztöndíjként PhD-n. Persze aki kutatói állásban gondolkodik, annak erősen ajánlott a doktori iskola.
Lehet csak én láttam rosszul és hallottam félre a bitech MSc-s ismerőseimtől, de ott a szakirányok között nincs akkora különbség, mint amekkora lehetne.
Ha az orvosival szemezel, akkor már lehet jobban megérné a molekuláris biológia MSc-t elvégezni, ott még több orvosis dolgot tanulhat az ember mint bitechen.
Én sokáig szemeztem a bitechhel, de a szakirányok között elvesztem, képtelen voltam dönteni. A mezőgazdasági és környezetvédelmi szakirány nagyon tetszett, csak sajnos a mezőgazdaságinál inkább a növényekre fókuszálnak, engem meg inkább az állatok érdekeltek.
Így végülis (meg a tanszékvezető miatt...) nem erre a szakra mentem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!