Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valami jó tanácsotok...

Van valami jó tanácsotok szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen van.

- Ne legyél ideges.Vedd lazára a dolgot,hiszen az idegesség nem old meg semmit.

- Ha olyan tételt húzol amire azt mondod,hogy "nekem ez nem fog menni" Akkor se add fel.A legkisebb dolgot ami eszedbe jut is írd le egy papírra.Bármit...ha kell improvizálj..A tanárok segíteni fognak..

- Figyeld,hogy mit mond az előtted lévő vizsgázó.Mert elképzelhető,hogy igaz más tételt húzott de van valami köze a te tételedhez,

PL: Történelem tétel.Te kihúzod az első Világháború okait,az előtted lévő viszont kihúzta az Osztrák-Magyar Monarchia történelmét..Onnan már sok dolgot le tudsz csípni magadnak ha jól figyelsz..

- Gondolj arra,hogy ha már idáig eljutottál már nem fogsz megbukni...(nem is az az érdekük,hogy megvágják az embert)

Tudnék mesélni olyan helyzetekről amire az ember azt mondaná,hogy "te jó ég!!!ennyire nem lehet buta?"Mégsem bukott meg..

A lényeg,hogy nyugodt legyél..

Sok sikert mindenkinek aki most fog érettségizni..Vagy ahogy nekem mondták régen:"kéz és lábtörést!"

2010. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sajna nem tudok, mert két napja vörösre bőgtem a szemeim, hányok, nem eszek, nem alszom, egyszerűen kivagyok. :(((((((((( Tuti bukom!!!

Mikor szóbelizel? Tudod a tételeket?

2010. jún. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

JA! ne pánikoljatok már!!!34 évesen érettségiztem munka és gyerek mellett.

A szóbelinél a tanárok is segítenek,és nem az az érdekük,hogy meghúzzanak...Nyelvtan érettséginél például a tanárnő nekem úgy segített,hogy olyan kérdéseket tett fel amire egy 5 éves tudja a választ de a tétel lényege volt..Nagyon ritkán húznak meg valakit,de azt akit meghúznak az tényleg sík hülye..

Volt olyan diák aki annyira parázott,hogy a végén már csak annyit kérdeztek tőle,hogy tudja ki volt Petőfi Sándor??(mivel tudta,így átengedték) Volt akit kiküldtek,hogy menjen ki gondolja át a tételt amit húzott,és jöjjön vissza majd mondja el..(megadták a lehetőséget,hogy gyorsan kinézze a témát)Mondott 2-3 mondatot,és átengedték..

Ha ennyire parázol(főleg a második író) akkor ne menj tovább tanulni mert a diplománál még nehezebb lesz...

Egy jó tanács.Gondolj egy olyan emberre akiről te azt mondod,hogy sík hülye..És most mondogasd magadnak azt,hogy ha annak a sík hülyének sikerült az érettségi akkor neked gyerekjáték lesz..

2010. jún. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat! Amugy csütörtökön és pénteken szobelizek,de nem sokmindent tanultam..én hülye... Nah mindegy szorítsatok :)
2010. jún. 15. 23:14
 5/7 anonim ***** válasza:
én holnap megyek és végigtanultam az érettésig szünetet de így is izgulok azért:D
2010. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja és énis sok sikert és szerencsét kívánok mindenkinek
2010. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én is holnap megyek :)
2010. jún. 16. 22:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!