Megéri villamosmérnöknek tanulni?
Ez a baj hogy így választotok pályát: mennyit keres, mennyire piacképes, mennyre menő.
Elsődleges szempont kellene hogy legyen hogy mennire érdekel, mennyire szereted csinálni, el tudod-e képzelni hogy ez lesz a hobbid is.
Egy rosszul kiválasztott pálya megöl már az egyetemen, de ha túléled akkor garantáltan az egészséged fog rámenni arra hogy azt csinálsz amit nem szeretsz.
Mindenkit megőrjít ez a k rva média meg a rohadtul anyagias világ.
Vannak energiás villamosmérnökök is, ésígytovább. Azokra is van még most kereslet, mert ugye volt egy 20 éves lyuk a képzésben, és a 89 után utcára kerültek meg lassan kihalnak szegények.
De ha eddig fogalmad sem volt róla, akkor ne is válaszd, mert tökéletesen egyetértek az előző hozzászólóval, azt kell csinálni, amit az ember szeret - mert az lehetséges csinálni egy életen át anélkül, hogy megpattanna egy ér az agyadban.
Ami a pénzt illeti, azért azon elgondolkodhatsz, hogy a legsötétebb "nincs munkaerőfelvétel" korszakban a 90-esekben is háromféle munkakörre folyamatosan kerestek embereket: örömlány, közgazdász, jogász.
Nézd, én pl. szeretek videójátékokkal játszani, kikapcsol meg ilyenek... Viszont ha azt kérdeznéd játszanék-e több évtizeden át napi 8 órában, természetesen azt mondanám, hogy nem. Egy idő után teljesen mindegy mekkora volt a kezdetleges lelkesedés, olyan mindennapossá, unalmassá tud válni bármi, nem hiába van mindenkinek valami hobbija :D Nem mellesleg, az, hogy érdeklődök valami után nem jelenti azt, hogy kellően tehetséges is vagyok hozzá, hogy abból egy színvonalas életet biztosítsak magamnak, sőt, sokszor tehetség és lelkesedés ellenére is szarul él valaki, szimplán azért mert a szakmája nem piacképes, vagy éppen csak szar az adott iparágban dolgozni. Érdemes akár itt gyakorin is mondjuk az építész- vagy építőmérnökök történeteit meghallgatni, hiába a szakmaszeretet ha 10 év múlva sem él úgy mint gondolta, mint a "piacképesebb" szakmát választó társai. Mint mindenhol máshol az életben, itt is kompromisszumképesnek kell tudni bizonyulni. Én azt mondom, ha van mondjuk a matematikához, fizikához valamiféle érzéke az adott illetőnek abszolút érdemes megpróbálni. De természetesen igen, ha valakiben egy betonbiztos elképzelés van arról mit akar csinálni, akkor érdemes inkább azzal próbálkozni, de nagyon-nagyon nehezen tudom elhinni, hogy az a néhány ezer(?) villamosmérnök aki ma Magyarországon dolgozik, mind csillapíthatatlan kíváncsisággal vágtak neki a szakmának :D Természetesen nem, sőt...
Amúgy sorry, hogy ilyen későn válaszoltam, még májusban olvastam először a kommentjeiteket, akartam is írni csak valahogy elfelejtettem, most meg a kérdéseimet böngészgetve találtam rá erre ismét, gondoltam leírom amit gondolok, hátha valakinek hasznára válik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!