Mit szóltok ahhoz, hogy 2020-tól bemeneti követelmény lesz a nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés

Én alapjáraton egyetértek vele, és jó ötletnek tartom.


Viszont én nem így oldottam volna meg ezt a problémát.


Az önköltségesek esetében nem változtattam volna semmit. Ugyanúgy kimeneti követelmény lenne nekik a nyelvvizsga a diplomához, amit elévülési idő nélkül bármikor be lehetne mutatni a záróvizsga után. Tehát az ő esetükben ugyanúgy lenne mint eddig.


Az államisoknál viszont aki a záróvizsgától számított tíz éven belül nem mutatná be a diplomához szükséges nyelvvizsgá(ka)t, annak vissza kellene fizetnie a taníttatása költségeit. (Mintha a tanulmányai alatt önköltséges lett volna.) Így megszűnne a rinya, hogy fölöslegesen költöttük rá az állam pénzét. Ha kiegyenlíti a tartozását, akkor utána továbbra is elévülési idő nélkül mutathatná be a nyelvvizsgáját. Ha viszont a tíz évtől számított fél éven belül nem egyenlíti ki a tartozását, akkor érvénytelenítik a záróvizsgáját, a szakdolgozatát és az összes teljesített tárgyát. (Ezzel együtt viszont a tartozása is megszűnne, és most jöhetne a rinya, hogy akkor mégis az állam pénzén taníttattuk, de szerintem ez így ebben a formában már elhanyagolhatóan kevés embert érintene.)


Szerintem ez jobb módszer lenne, mert mindenkinek joga van három négy öt évet fölöslegesen szenvednie az egyetemen, tehát mindenkinek joga van hülyének lenni. (A bemeneti követelménnyé tétellel ettől a joguktól fosztanánk meg a diákokat, pedig gyakorlati szempontból teljesen mindegy, hogy bemeneti- vagy kimeneti követelmény-e a nyelvvizsga, mert nyelvvizsga nélkül ígyse-úgyse kap diplomát a delikvens. Fölöslegesen pedig ígyse-úgyse tanulhat az állam pénzén, mert ha nincs nyelvvizsga, akkor tíz év múlva vissza kell fizetnie a tandíjat.)



2018. febr. 25. 02:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
11%
És ezt mind a nyelvvizsga miatt, mi? :D Egyébként magántanár meg minden nélkül meglett a nyelvvizsgám, szóval én:1, elnyomó hatalmi elit:0. Arról ne is beszéljünk, hogy az a rendszer egy teljesen más társadalomban működött, és hogy pont írtam is, hogy a szegénység ellen kellene tenni valamit, nem az egyetemi jelentkezésnél jönni azzal, hogy mi lesz velük, amikor a lemaradás általános iskola első osztályban kezdődik, nem az egyetemi felvételinél. De ja, persze, megint le leszek pontozva, mert sokkal jobban hat az érzelmekre, ha inkább hamupipőke-szituációkat találunk ki valódi meglátások helyett. Nem tagadom, hogy az embert az anyagi helyzete lemaradásba hozza, de ennek nem a nyelvvizsga a sarkos pontja. Másrészt, egy fokozat megszerzéséhez igenis tudni kell dolgokat. Nem igazságos, hogy valakinek jó háttere van valamihez, másoknak meg nem, de ettől még az elvárások lehetnek ésszerűek. Példál elvárni, hogy valaki nyelvvizsgával érkezzen az egyetemre, bőven észszerű. Jelenleg ahhoz, hogy a szegényebbeket kiszorítsuk a felsőoktatásból, senkinek sem kell a kisujját se mozdítania. Szerintem mondjuk mindenki kigáncsol mindenhol mindenkit, nem a szűk elit küzd az emberek ellen, mert a rendszer és az emberi viselkedés ezt hozza magával, és aztán persze könnyű a minket ért igazságtalanságokat ilyesmikkel magyarázni, hogy az a bajuk, hogy csóró vagyok, de én ezzel nem nagyon tudok azonosulni.
2018. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
78%

Ezzel csak azt érik el, hogy megint az jár jól akinek több pénze van. A középiskolai nyelvoktatás nevetséges szinten van, az ott megszerzett "tudással" nem lehet középfokú nyelvvizsgát tenni. Tehát magántanárhoz kell járni amit nem minden szülő tud megfizetni. Jó lehet mondani, hogy meg lehet tanulni otthon is de akkor a szegényebb réteg megint hátrányban van.


Egy ilyen elváráshoz, hogy jelentkezésnél legyen nyelvvizsga olyan szintű középiskolai oktatást is fel kéne mutatni ami ezt biztosítja.

2018. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó, képzeld el nekem magántanár nélkül sikerült két felsőfokút megszerezni gimis éveim végére. Talán egy kis szorgalom kellett hozzá? Ha mástól várja soha a büdös életben nem lesz meg neki....
2018. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
12%
Ja, meg lehet nem a legalja középiskolába kellene jelentkezni. Aki meg egy erősebb gimibe nem tud bekerülni mit akar az egyetemen???
2018. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
72%
Sejtettem, hogy jön egy megmondó ember aki már 5 nyelvből perfekt volt és a legelitebb gimnáziumban végzett. De gondolj azokra is akik átlag embernek születtek és nem rendelkeznek ilyen csodás nyelvérzékkel mint te.
2018. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
8%

Erről beszélek, az olyanoknak az egyetem sem való

Van szakmunkás képzés is

2018. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
17%

De ha egyszer valakinek nem jók a képességei, miért a gazdagokat okolja a saját sikertelenségéért? Egy közepes képességű, jól szituált embernek több esélye van bejutni az egyetemre, mint egy közepes képességű nem jól szituáltnak. Na bumm. Ilyen erővel egyetemen se várjunk el senkitől semmit, mert úgyis előnyben vannak, akik járnak magántanárhoz, több könyvet tudnak venni, jobb alapokkal veszik fel őket. Előnyben vannak? Igen. Attól még teljesíthetőek ugyanezek a követelmények előnyök nélkül is? Simán. Akkor miről is beszélünk? Igen, az a helyzet, hogy nem minden igazságos a világon, de ez a nyelvvizsgás dolog tök reális és jogos.


Btw, nem kell zseninek lenni az elit iskolához és a nyelvvizsgához. Ha meg az átlagosnál jobb képességűnek kell lenni, hát lássanak csodát, pont az ilyen embereknek találták ki az egyetemet. Az is milyen igazságtalan már, hogy valaki buta, és tízszer annyit kell tanulnia.

2018. febr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
74%
Látom pár embernek nem ment át a lényeg. A probléma nem az, hogy kérik a nyelvvizsgát. Kérjék de akkor legyen olyan szinvonalú a középiskolákban a nyelv oktatás is hogy ez teljesíthető legyen mert ami most megy az egy vicc. Ha pl a matekot tudják rendesen oktatni akkor a nyelvet miért nem?
2018. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogy nem kell zseninek lenni az elit iskolához, hanem csak gazdagnak. Erről beszélek. A nyelvvizsgához se kell zseninek lenned, csak gazdagnak, hogy meg tudd venni a dolgokat. HIába vagy jó képességű, ha szegénynek születsz az is maradsz. Ilyen irányba tart az oktatás és ez a baj. Nem ésszerűtlen a nyelvvizsga, csak nem ebben a rendszerben, mikor a kormány a két tanítási nyelvű iskolákat gimnáziumokat nem preferálja. Legyen nyelvvizsgája minden gyereknek és legyenek két tanítási nyelvű általános és közép iskolák. Ne a mindennapi testnevelésre, meg hittanórára legyen idő (vagy ne csak ezekre), hanem a nyelvórákra.
2018. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
13%

"Persze, hogy nem kell zseninek lenni az elit iskolához, hanem csak gazdagnak. Erről beszélek. A nyelvvizsgához se kell zseninek lenned, csak gazdagnak, hogy meg tudd venni a dolgokat."


:DDDDD


Mi van, ha azt mondom neked, hogy se zseninek, se gazdagnak nem kell lenni ezekhez, csak a minimálisnál jobban megerőltetni magadat?

2018. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!