Mit jelent az ha egy szak "kutató szak"?
A molekuláris bio egy relatíve új dolog idehaza, emiatt sokan lutrinak tartják. De nem mondanám kutatószaknak.
Amúgy azokat hívják így, amikkel főleg a tudományos életben tudsz dolgozni és olykor igényel további felsőfokú tanulmányokat. Pl van a kognitív idegtudomány szak, vagy valami képalkotó diagnosztikai alapszak, nem tudom a pontos nevét. Azokat inkább nevezném kutatói szaknak, kevés területen hasznosítható a gyakorlati tudás, ha egyáltalán van, főleg önmagában, amiatt hívják annak.
Azért mert sokan akik végeztünk, PhD-n folytattuk Pázmányon vagy pl SOTE-n, páran külföldön.
Mivel ilyen állás nincs, hogy bionikus, és még az ipari lefedettség sem olyan nagy... ezért a kutatás egyértelműen egy jó út. Sokan csinálnak PhD-t, mellette szakmai munkával. Szabad még az ember valamilyen szinten, a témájával foglalkozhat és nem kerül be a mókuskerékbe egyből.
Rengeteg mindent lehet kutatni, elektronikától szoftverfejlesztésen keresztül neurobiológiáig, sejtbiológiáig.
A kutatáshoz pedig szerintem az egyik legideálisabb szak. Pontosan azért, mert manapság már a biológiai területen is nagyon nagy az igény a programozásra és az automatizálásra. Egy sima orvosi vagy biológia PhD-hez képest nagyon sokat segít ha tudsz kódolni. Emiatt magasabb fizetés is jár.
A kutatómunka pont nem a specializált tudásról szól, hanem arról hogy kreatívan mérnöki látásmóddal oldjuk meg a soha nem látott problémákat. Igazából mindenhez kell érteni, minden nyelvet kell tudni egy jó kutatónak. Orvositól a programozásig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!