Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb? Gyógypedagógia...

Melyik a jobb? Gyógypedagógia vagy tanító?

Figyelt kérdés

Értem ezt az elhelyezkedésre, fizetésre, tovább fejlődési lehetőségekre! Ha érdekes zalai viszonylatban érdekel mindez!

Ugye tanítóból lehet tanár, gyógypedagógusból hova lehet tovább lépni?

Köszi a válaszokat előre is. :))


2018. febr. 5. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Elhelyezkedni el tudsz, de a fizetés nagyon szar. Csak akkor válaszd bármelyiket is, ha nagyon vonz a pálya.
2018. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Gyogypedben is szar a fizetés? Mindenképp mennék tovább tanárnak ha a tanított választom, amivel magán órákat adok, stb...
2018. febr. 5. 21:16
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ha tanár akarsz lenni, akkor alapból tanárira jelentkezz, mert a linkeltnél többre nem jutsz, ha tanítóból szeretnéd magad továbbképezni.

2018. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok egyből tanárnak menni mert nincs levelező, ahol van az nagyon messze van! Így előbb tanító levelezon, majd tanár mesterképzésben szintén levelezőn.
2018. febr. 5. 21:30
 5/13 A kérdező kommentje:
Az amit linkeltel nem tudom mikori, de en az ELTEvel le leveleztem ezt sz egészet, és lehet tanítóból bármilyen szakos tanár mester képzésben. Most lehet hogy a pten pont nem, de náluk lehet.
2018. febr. 5. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy tanító végzettséggel bármilyen tanári szakot elvégezhetsz talán 5 félév alatt. DE! Még mindig az a kérdés, érdemes-e két diplomát szerezni egy olyan állásért, amivel pálykezdőként annyit sem lehet keresni, amennyit egy tescós árufeltöltő kap. Ez nem vicc! Egy egyetemi végzettséggel rendelkező, pályakezdő tanár havi fizetése 200 ezer forint, és ez bruttó érték! Egy kezdő eladó az Aldiban 270 ezer körül kap, egy kezdő buszsofőr a BKK-nál 300 ezer körül, csak hogy tudj mihez viszonyítani. Ezért mondom, hogy a padagógusi pályát csak akkor válaszd, ha rendkívül elhivatott vagy. Ami meg a magánórát illeti, azt bárki adhat, nem kell hozzá pedagógus végzettség.
2018. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Bár a kérdésemre nem igazán kaptam választ, mert a gyógypedagógiáról nem mondott senki semmit..
2018. febr. 7. 07:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én gyógypedagógia szakon vagyok :)

Sokat agyaltam, hogy melyiket jelöljem elsőnek: gyógyped vagy tanító? Mindig is a gyógyped felé húzott a szívem, de rengetegen leakartak beszélni róla, mert szerintük az lehangoló, nincs annyi sikerélmény stb. Nekik nem is való ez a pálya. Nem ígérem, hogy egyikből valaha is meg fogsz gazdagodni, de élhetsz jól.

Neked kell átgondolnod.

A tanító szerintem örömteli, hiszen sok kisgyerek vesz körül, de ha jól láttam te tanár akarsz lenni. Akkor átgondolandó, hogy a mai fiatalokat iszonyatosan nehéz kezelni, és nehéz hatni rájuk. És igen, tarthatsz különórákat, de hidd el édesanyám ezt csinálja és nehéz. Dolgozol rengeteget az iskolában a fiatalok közt és már szétrobban a fejed, mire hazaérsz pedig ülhetsz le otthon az újabb gyerekkel. Egyre fáradtabban kell csinálnod, és ahhoz, hogy nagyon jól keress, ahhoz sok-sok gyerek kell, de úgy semmi szabadidőd nem lesz.

Gyógypedagógiáról is rengeteget tudnék írni. Úgy gondolom ezzel akár kereshetsz kifejezetten jól, viszont akkor ahhoz olyan szakirány kell. Most először is leírnám, hogy sokan azt hiszik nincs sikerélmény, de mi lehet annál nagyobb mikor valakin segítesz és pl. miattad megtanul helyesen, érthetően beszélni? Itt is iszonyatosan elfáradhatsz, hiába nem 30an vannak, csak 5en, de ez az 5 problémás, szóval nagy figyelmet igényelnek. Gyógypedagógusként olyan rengeteg lehetőség van. Először is nézzük a fejlődést, ahogy te írtad. Tanítóból lehetsz tanár, aztán max egyetemi tanár. Na de gyógypedagógusként lehetsz fejlesztőpedagógus, tanító, tanár, egyetemen is taníthatsz és kutató is lehetsz, elhelyezkedhetsz hivatalban, nevelési tanácsadóban, óvodában, és annyi helyen, hogy nem tudom felsorolni. Ezek tényleg csak a legalapvetőbbek. Tekintve, hogy 8 szakirány van, így főleg sok a lehetőség. Gyógypedagógusként is adhatsz különórákat a tanulási nehézségekkel küzdő fiataloknak, tehát ezzel is kereshetsz plusz pénzt, főleg ha a TANAK szakirányt választod. Kifejezetten jól szerintem akkor kereshetsz, ha a logopédia szakirányt választod, hiszen akkor maszekban folyamatosan mehetnek hozzád a gyerekektől elkezdve az idős emberekig. Legjobban akkor keresnél, ha az autizmusos szakirányt választanád állítólag.

Elhelyezkedés könnyű lesz, bármelyiket is választod, hiszen mindegyikből hiány van, viszont gyógypedagógusként sokkal több irányba elindulhatsz. Nem akarlak rábeszélni a gyógypedagógiára. Ha csak tanítani akarsz, akkor azt válaszd. Ha viszont segíteni is, akkor gyógyped, de ne a fizetésért csináld, mert akkor nem fogod bírni.

Ha bármi kérdésed van a szakkal kapcsolatban, nyugodtan írj :)

2018. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy hogy ilyen bőven le írtad. Ha gyógypedre megyek akkor autizmus és logopedia érdekelne főként. Tanácstalan vagyok, a jelentkezést le adtam, két helyre adtam le tanitonak és harmadik hely gyogyped. Ezt meg lehet majd változtatni egyszer.

Milyen a suli? Én levelezore fogok menni, mert van egy kisfiam aki miatt nem tidom a nappalit vállalni semmiképp. Hova jársz?

2018. febr. 7. 18:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha meggondoltad magad, akkor február 15-ig ha jól tudom, akkor tudsz változtatni az egész jelentkezésen, és nyárig egyszer a sorrenden.

Ha az autizmus érdekel, akkor pestre menj, mert az a szakirány csak ott indul. Ha megelégedsz a logopédiával, akkor az elég sok helyen indul. Én Győrben tanulok a Széchenyin, itt a tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirány indul és a logopédia (illetve tervben van a pszichopedagógia is). Megvagyok vele elégedve, az oktatók nagyon rendesek és segítőkészek, a zh-k és vizsgák rendkívül korrekten vannak összeállítva. Eddig kellő motivációval és kis tanulással könnyedén teljesíthetőek voltak az elvárások. Szeretek idejárni, és úgy gondolom, hogy mindegyik tantárgyunk érdekes és szükséges, nincsenek felesleges tárgyaink. Ha valóban elhivatott vagy és érdekel, akkor nem tartod te sem majd időpocsékolásnak, hogy bejárj az órákra. Nyilván negatív tapasztalataim is vannak, de több a pozitív.

2018. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!