Csak nekem csal a szemem vagy a tavalyiakhoz képest idén tényleg csökkentek a központi ponthatárok?
Mivel ugye az elmúlt években borzalmasan nehéz volt adott gazdasági képzésekre államilag támogatott helyre bejutni (mert kb nem is volt). De sokszor még fizetősre is kellett sok sok pont.
Na már most a diákok rájöttek, hogy adott külföldi országokban (leginkább Dánia) a felsőoktatás ingyenes, s mivel egyre több kiszervező cég van (még ha eléggé kutya, futottak még university college-kkel is állnak csak kapcsolatban), így feltételezhetően borzalmasan megnőtt az inkább külföldre egyetemre menők száma.
S ha a legjobb diákok is inkább külföldre mennek, plusz azok is, akiknek amúgy is fizetni kéne.
Mert csak gondolj bele:
- ha egy gazdasági szak díja kb 200-400ezer forint per félév (5 hónap), az havi 40-80 ezer forint
- ha nem az adott városban lakik a diák (pl Pesten van az egyetem, de ő nem pesti), akkor kolesz is elvisz havi 20ezret, albi meg attól függően hány emberrel, havi 40-100ezret is akár
- plusz megélhetés, kaja, buli, utazás, stb.
Legvégén fizetős iskolánál simán kijön az, hogy havi 100-170 ezer is elmenet havonta a tanulásra. Míg nekem pl Dániában MINDENNEL EGYÜTT havi 220-230ezer forint (és nem koliban lakom).
Persze diákmunkát vállalhat, de az legtöbb esetben nettó 600-700 per óra, s ha nappali tagozatos, akkor elvárás tőle a heti 20-30 óra munka, ami így 50-75ezer forint per hónap.
Míg pl Dániában heti 11-14 órát dolgozol, s arra mikor rájön állami támogatás, akkor félre tudsz tenni hónap végén jó pénzt.
Szumma: kevesebb diák (mind állami támogatott helyet elérők, mind fizetősök közül) -> alacsonyabb ponthatárok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!