Érdemes 23 évesen nekiállni egy villamosmérnöki
diplomának?
1/12 A kérdező kommentje:
Milyen BSc diplomád van jelenleg?
2017. dec. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 A kérdező kommentje:
Had-és biztonságtechnika BSC.Egyenlőre nem tudom,hogy milyen irányba szakosodjak(munkavédelmi mérnök,tűzvédelmi mérnök,minőségbiztosítási mérnök) vagy elkezdjem a villamosmérnökit.Utóbbi nagyon nehéz?
Hasonlóan leszek én is, csak mérnökinfóra és egy olyan alapszakkal, aminek semmi köze a műszaki pályához.:) Én úgy terveztem, hogy adok magamnak egy évet eldönteni és kipróbálni magam azon a szakon is, ha nagyon nem bírom, akkor folytatom a korábbi tanulmányaimat mesteren, ha viszont tetszik, akkor elvégzem. Szerintem 1-2 félév elég felmérni azt, hogy az ember mennyire boldogul vele és mennyire áll rá az agya. Viszont bármennyire is keresett és jól kereső a szakma, nem tartom jó ötletnek csak anyagi megfontolásból jelentkezni rá. Ahhoz az elmondottak alapján túl durva és ha abszolút nem érdekel, a munka sem lesz könnyebb...
2017. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
Akkor szépen, sorjában:
1. Igen, persze hogy érdemes nekiállni! Akár 40 évesen is.
2. Igen, 2-3 hónapon belül lehet találni munkát még kezdő villamosmérnökként is - nyilván nem a fatornyos kis faludban, hanem BP-en vagy megyeszékhelyen.
3. Irgalmatlanul nehéz, talán a legnehezbb, legátfogóbb, legelvontabb, legkomplexebb mérnöki tudományág. Erősáram, gyengeáram, programozás, mikroelektronika, automatika, szabályozástechnika, digitális technika, híradástechnika, hálózatok... nézz meg egy tantervet, tudd, hogy mit vállalsz.
Sok sikert!
2017. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
Még elég fiatal vagy, úgyhogy igen, megéri!
Én 24, jelenleg passzívon vagyok villamosmérnökin (csak felvettek) de nem fogom elkezdeni+elvégezni, erősáramú villamosmérnöki tervezésben dolgozom, de nem az esetem, munka az rengeteg van, és csak egy picikével több, mint gépészetben. Szerintem a legnehezeb mérnöki diploma, van pár programozásra alapuló tantárgyuk de műszaki rajzolás meg egyáltalán nincsen nekik. A 7 féléves képzést 5-re lehetne leredukálni, annyival számolj Te is, hogy a matekokat biztos nem kell, közgazdasági tantárgyakat, töltelék tantárgyakat és még egy-két reál tantárgyat, mint fizika, kémia(ha van nekik valamilyen szinten) újracsinálni. Elektronika meg elektrotechnikákat is elfogadják, csak villamoson ezekból 1-2-3 van általában, amíg had- és biztonságtechnikán meg gépészmérnökin 1. :D
A BSc helyett MSc-t csinálok mondhatni szakmán belül (létesítménymérnök).
2017. dec. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
Mivel olyan bsc-d van amivel túl sok lehetôséged nincs így mindenképpen érdemes. Pláne, ha rövidebb idő alatt meg lehet csinálni.
2017. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
Tényleg istentelenül nehéz, elvont katyvasz tud lenni kezdetben. Kell egy 3-4 év (tipikusan BSc-MSc közötti időszak lenne) amíg elkezd összeérni az egész. Matek nagyon sok van itt, több is mint a többi mérnök szakon, ami nem csoda, hisz az egész villamosságtan matekra épül. Én a 4 félévet nagyon keveslem a tudás elsajátításához, ez nem valami himihumi szak. Gazdasági szakoknál megteheted, hogy elfogadtatod a meglévő tárgyak felét, és egy újabbat elvégzel félidő alatt, de kétlem, hogy itt lehetséges lenne. Kollega már fentebb felsorolta mik vannak, nézz bele a tárgyakba érdekelnek-e, mert a pénz ide kevés motiváció. Viszont ha elvégzed, érdekel és értesz is hozzá, akkor egy sikeres állásinterjú után kb azonnal kezdhetsz, válogathatsz az állásajánlatok közül. Tanulni mindig érdemes, de ezeket mérlegeld.
2017. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 A kérdező kommentje:
A Kandó villamosmérnöki karon gondolkoztam.Megnéztem a tantervüket és elég sok átfedés van, kérdés elfogadják-e, de én másoktól hallottam,hogy 4 félév alatt el lehet végezni a különbözeti tárgyakat csúszás nélkül.(aztán lehet nem igaz) Elektrotechnikából nekünk is 1-2 volt had és biztonságtechnika BSC-n.
10/12 A kérdező kommentje:
Kapcsolódó kérdések: