A BME VIK villamosmérnöki szakra milyen tantárgyakból kötelező emelt szintű érettségit tenni? Vagy kötelező egyáltalán?
Egyikből se kötelező.
De ki fogsz bukni 50%-os valószínűséggel. Hallgatók több, mint fele soha nem diplomázik, és csak 10-15% végzi el egyenesben, és 720-an lesztek az évfolyamban, tehát minőségi oktatásra nincs lehetőség. Csak szóltam. A többi a te dolgod.
Ajánlott, de még mennyire! ;)
(Az ilyen 10% végzi el egyenesben xarságokat meg ne hidd el.)
Miért ne hinné el? Ha 10% végzi el egyenesben akkor mi van? Egyébként en kozep matek es fizika erettsegi nélkül jottem, a pontok miatt. Semmi koze nincs annak, hogy te hogyan gyujtod össze a pontot ahhoz, hogy kibuksz e vagy sem.
Fizikából eleg a kozepszint. Ott mindent ujra elmondanám kb. Matekból viszont jo ha fakton voltal, hiszen elmondjak az egeszet, de ha hallani sem hallottal rola, igen nehez lesz azt a rengeteg anyagot megerteni
Én pár éve végeztem VIK-en. Nálunk ha jól emlékszem a felvettek 35% "végzett egyenesben".
Egyébként az oktatás nem az igaz (mondjuk itthon szerintem sehol sem az..). Több osztálytársam is úgy végzett, hogy például egy sima tranzisztoros kapcsolást nem tudott megtervezni és megépíteni. Kicsit hasonlított az előző iskolámban az elektrotechnikusira, önképző jellegű az egész (már ha olyan tudást is szeretne a diák, amit tud is hasznosítani). De ez szerintem nem baj, aki ezt nem tudja megtenni magától az úgy sem erre a szakmára született.
Nem tudom, honnan szeditek ezeket a statisztikákat, én a saját tankörömet tudom elmesélni. 20-an voltunk, jelenleg 10-en vagyunk egyenesben, 5-en csúsznak. 2-en mentek át az Óbudai Egyetemre.
Valamint Tevesz Gábor, dékánhelyettes mondta, h az átlagos elvégzési idő 8,5 félév - ami úgy jön ki, hogy a legtöbben 7 félév alatt végzik, és vannak akik pedig ilyen 10 körül, (pont8,5 kevés van).
(villamosmérnök, alapszak)
Az a 8,5 fél év azokra vonatkozik, akik elvégzik. Tehát a felvettek kb 30%-40%-a.
De 8,5 félév nincsen, csak 9 félév tudod nagyon jól, az előtanulmányi rend miatt. Ha az első 3 félévben nem sikerül egy tárgy, akkor nem egy félévet csúszol a végzéssel, hanem kettőt, az előtanulmányi rend miatt.
Ezért a BME VIK az államis féléveid elpazarolásának helye, amiből csomó bevétele van az egyetemnek. A Hallgatók 80%-ának meg nagy veszteségei, ebből 50%-nak meg végleges vesztesége, mert soha nem kap diplomát.
A 8,5 félév az ÁTLAG, és simán lehet, akár (Jelek 1 bukás + Erasmus/olyan tárgy bukása, ami nem kell szakdogához/specializációhoz, és pl. van tavaszi félévben, stb.). De ha ez nem így lenne, akkor se kéne benne lennie az átlagnak a lehetséges kimenetek között, (lásd szabályos dobókocka várható értéke).
Jelenleg közel 250-300-an vagyunk egy évfolyamon, 412-t vettek fel, amikor én jelentkeztem. Kb. ugyanannyian csúsznak minden évben, szakirányra is kb. minden évben ugyanannyi embert sorolnak be (idén 250-et egész pontosan). Ezek gyakorlatilag már mind elvégzik. Tehát nagyából 250/420 = 59,5%, durván 60% marad bent, és végzi el a BSc-t! Tehát a "felvettek 30-40%-a végzi csak el" minden kerekítési hibám ellenére nagyon távol áll a valóságtól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!