ELTE-IK programtervező informatikus szakról tudnátok nekem véleményeket mondani?
Szeptemberben tervezek kezdeni valamelyik irformatikus képzésen (prog.tervező vagy mérnökinformatikus). Jelenleg nekem az ELTE a legszimpatikusabb.
Azt hallottam, egy rendkívül nehéz szak, de ezt ellensúlyozza, hogy nagyon piacképes tudás az, amit megszerezhetsz.
Ezek a rémhírek mennyire igazak, hogy átlagaban 5-6 év mire végeznek egy BSc-vel PTI-n? A matek tudás mennyire alap? Nekem szerintem egy közepesnél talán erősebb matek tudásom van, amin van mit fejleszteni. (Integrálni, deriválni nem tudok, stb de addig megtanulok :D ).
Programozni hobbiszinten kezdtem el 1 éve, azóta is művelem, szerintem azzal nem lesz annyi gondom. Az alaptudásom szerintem megfelelő (Tanultam C-t Java-t, minimális JavaScriptet, C#-ot, emellett az objektumorientált gondolkodásmódom sem rossz szerintem. Androidra is írogattam már játékot szabadidőmben.)
Épp ezért a szoftverfejlesztő szakirányt néztem magamnak itt ki.
Szóval mit érdemes tudni erről a szakról? 3 év alatt el lehet végezni? Ha valaki 'idősebb' korában kezdi, azt nem nézik ki? (22 vagyok). Kilátások az egyetem után?
Matekra érdemes előre tanulnom szeptemberig?
Igen, mondjuk hallottam ilyen véleményt is. És ki lehet szorítnai az időt, hogy legyen elég az egyetemre is meg önképzésre is?
Kevés gyakorlat mit takar? Nincsenek beadandók, köt. progok..?
Igen, én is sok ilyen 'gyorstalpaló' képzésről informálódtam. (Yellowroad, CodeAcademy, stb) ezek most nagyon pörögnek. Az tényleg nyerő, ha a kettőt csinélod egyszerre, de azt győzni is kell idővel. Én kérdezősködtem más fórumokon is, ott a legtöbb javaslat az volt, hogy egyetem és mellette amint tudok, menjek gyakornokoskodni, meg képezzem magam.
Igazából sok helyen mondják, hogy nem kell a diploma, meg csak a tudás számít, de azért én jópár álláshirdetést láttam, ahova kérték a felsőfokú végzettséget.
Még ellenérv szokott lenni a gyorstalpalóknál, hogy 4-5 hónap alatt képeznek ki embereket, és ennyi idő alatt nem lehet magasszintű tudást megszerezni. Nyilván vannak kivételek, nem lenézve a gyorstalpalókon végzetteket.
Tökéletesen egyetértek veled. Nem lehet 4 hónap alatt tudást megszerezni és kiváltani vele egy diplomát. Ilyen csodák nincsenek, és az ilyen képzések kb. arra jók, mint a 14 napos fogyókúrák.
Amit egyetemen tanulsz hasznos és fontos később. Simán csak azt mondom, hogy érdemes nem kiesni a gyakorlatból 3-4-5 évre és utána meglepődni, hogy a munkahelyeken elvárják. A gyakornokoskodás remek ötlet, ha felvesznek. Akárhol is szerzed meg a gyakorlatot, az csak jó. Van, ahol elvárás a diploma, van, ahol diploma vagy "azzal egyenértékű gyakorlati tapasztalat" az elvárás. Egyre inkább ez utóbbi. Én azt látom a hétköznapokban, hogy a felvételin a tudást kérik, később meg már nem nézik, milyen végzettséged is van. Sok karrier pályát néztem végig, ahogy villanyszerelő, bölcsész tanár, vagy orvos lett programozó, és csak azon múlott a sikerük a jövőben, hogy meg tudták-e csinálni a feladatokat vagy sem.
Egyáltalán nem mondanám, hogy ne lenne sok gyakorlat az ELTÉ-n, rengeteg a beadandó, félévközi számonkérés, persze nyilván az rajtad múlik, hogy otthon mennyit gyakorolsz, mennyire fejleszted magad, ez a része nyilván elengedhetetlen.
Az se igaz, hogy a diploma ne számítana (persze nem mindegy honnan), nem viccből szopnak a progmatosok meg mérnökinfósok hosszú éveket... Ezt tipikusan azok mondják, akiknek nincs diplomájuk (jobb egyetemekről). Az egyetem elég komoly elméleti tudást ad, a komolyabb munkákhoz pedig nem árt az erős matematika-fizika tudás. Persze ismerek papír nélküli programozót (és egyébként nem is rossz), de azért kiütköznek a hiányosságok. Arról nem is beszélve, hogy a diploma egy jó egyetemről több fizetést is ad egy ugyanolyan tudású, végzettség nélküli emberrel szemben.
Menj egyetemre, hidd el megéri! A matek-fizikára feküdj rá, az, hogy tudsz integrálni, még kevés ide.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!